Gå til innhold

Jeg fødte babyen min i vann...


Anbefalte innlegg

Skrevet

men hadde ingen form for smertestillende. Etter fødselen ble jeg sydd og hadde lokalbedøvelse nedentil. Kan man da si at jeg fødte uten smertestillende, eller regnes det da som om jeg har fått noe?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Alt dere førstegangsfødende er opptatt av...Spiller det noen rolle?

Skrevet

Du har da selvfølgelig født uten smertestillende, men fødsel i vann regnes vel som smertelindrende...

Skrevet

Du fødte uten medisinsk smertelindring, ja. Men du fødte ikke helt uten smertelindring likevel, varme bad, massasje, akupunktur og alt sånt, er jo smertelindring. Men altså ikke medisinsk, som epidural eller lystgass.

 

Jeg benyttet lystgass helt i starten, men sluttet kjapt siden det ikke hadde noen virkning. Fikk derimot steriltvannspapler og akupunktur underveis som smertelindring, men ingen epidural.

Så jeg sier jeg fødte uten epidural/smertestillende, men at jeg likevel fikk smertelindring via det andre.

Skrevet

Jeg fødte uten smertelindring og det var ikke noe å trakte etter! Kommer ikke til å skje igjen!

 

Men, ja, du fødte uten smertelindring hvis det er viktig for deg å gå rundt å fortelle.

Skrevet

Og jeg gjør det gjerne igjen!:)

Men det er jo ikke akkurat noe jeg går rundt og skryter av eller informerer gud og hvermann om.. ;P

Skrevet

Da har du selvfølgelig født uten bedøvelse, det er ingen som nevner om de ble sydd med eller uten bedøvelse.

Skrevet

Jeg mener du har hatt en helt naturlig fødsel,uten smertestillende.

Skrevet

Jeg begriper ikke hvorfor du skal si noe som helst? Jeg har to barn og kan ikke huske at et eneste menneske har lagt seg oppi hva slags smertestillende jeg evt brukte? Barnet er født, ferdig med det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...