Gå til innhold

hvordan finne ut om barnet har "tics"


Anbefalte innlegg

Skrevet

legen så ikke på han engang... 3år

Videoannonse
Annonse
Skrevet

veldig vanskelig å stille denne diagnoses når de er så små.. mye motorikk som ikke er på plass enda.

Men er du i tvil, stå på ditt og krev utredning..

 

Skrevet

hva slags "tics" er det snakk om? Man finner det fort ut om man holder en samtale med barnet. ( Han er jo stor nok til å kommunisere verbalt.)

 

Man kan ta CT-scan og man kan feste elektroder til muskelgruppene på ansiktet å teste sammentrekningene samt hva de kommer av. Fks stress o.l

 

Merkelig at legen ikke så på guttungen. Hva gjorde han da?

Skrevet

duste lege. han er nyutdannet eller fortsatt i lære.. men det er han vi hat som fastlege og han er barnelegen på helsestasjonen. (vet helsesøstrene ikke er fornøyd med han)

 

han kiket på han i øynene..

 

- eg mener at han enten har dårlig syn eller så har han en lett form for tics.. blunker og styrer på med øyemusklaturen.

spes når han ser på tv, vi leser bok, han er trøtt, eller om morgonen..

 

han lager rare ansiktsutrykk sikkert 5 ganger for dag.. ca har aldri telt..

 

legen sa at han kunne hendvise til sykehuset for å berolige MEG!! men da sa eg at legen skulle bare glemme at vi hadde komt.. for eg kommer pga synet til guttungen og vil jo at han skal få briller om det er det han trenger.

IKKE fordi eg er ei bekymra mor som kommer i tide og utide!!

 

er faktisk usikker på om han vart hendvist videre.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...