Ooni Skrevet 19. juli 2010 #1 Skrevet 19. juli 2010 Det er sendt inn søknad om svangerskapspenger for meg, men er nå litt bekymret for at det blir avslag...Hva skjer da med den perioden jeg har jobbet redusert i forhold til lønn? Arbeidsgiver betaler lønn og krever så refusjon av NAV men om det blir avslag hva skjer da?
gakkeliten Skrevet 19. juli 2010 #2 Skrevet 19. juli 2010 Er det så ofte det blir avslag på slike søknader, da? Så lenge du har ditt på det tørre - skal det gå bra - det nytter ikke ta sorgene på forskudd. Hva om du ringer arbeidsgiver og spør hvilke regler de har? Mulig det blir gjort om til sykepenger?
Ooni Skrevet 19. juli 2010 Forfatter #3 Skrevet 19. juli 2010 Nei, det er visst meget sjelden de overprøver slike søknader sier mine kontakter i NAV. Og arbeidsgiver har heller ikke reagert på at jeg jobber redusert nå mens vi venter på svar på NAV. Så det vil vel helst gå bra :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå