Mammahjertet <3 Skrevet 14. juli 2010 #1 Skrevet 14. juli 2010 I morgen er jeg akkurat 38 uker på vei. Var på en legekontroll i dag, og vesla ligger fremdeles ganske langt oppe i bekkenet og er langt fra festet. Ligger vel og merke med hodet ned og har gjort det lenge. Blir litt engstelig av dette. Det skal være plass i bekkenet mitt til henne. Er helt normalbygd i bekkenet(har ikke tatt røntgen vel og merke). Er redd for at fødselen vil gå lenger og/eller at det skal ende med keisersnitt fordi hun ikke kommer seg ut gjennom bekkenet. Erfaringer noen?
mamma til to prinsesser <3 Skrevet 14. juli 2010 #2 Skrevet 14. juli 2010 Hei.. Er 2. gangs og er også i uke 38. Var hos legen i går og jenta vår lå med hodet ned og hadde god bevegelse så hun lå ikke lagt nede. Og til min store skuffelse, ikke festet. Klarte å få nr 1 gjennom bekkenet, så jeg er ikke bekymret for det.. Det er noen som fester seg tidlig og andre bruker lengre tid.. Selv om jeg har født før, vet jeg ikke om årsaken til din baby ikke er festet ennå har med at bekkenet ditt er for smalt. Tror ikke det, men man kan aldri vite... Nr 1 festet seg også sent.
Mammahjertet <3 Skrevet 14. juli 2010 Forfatter #3 Skrevet 14. juli 2010 Når festet din første baby seg? Jeg er litt redd for å gå lenge over termin også hvis hun ikke har tenkt seg litt lenger ned i bekkenet snart. Jeg er snart veldig klar for å få ut denne knertelina i magen. Må bare bli ferdig å pusse opp badet først ;-)
arienne Skrevet 14. juli 2010 #4 Skrevet 14. juli 2010 Er i uke 39 nå og småen min er ikke tenkt å feste sitt hode i bekkenet mitt. Hadde vore kjekt om han hadde gjort det, men må vel bare slå meg til ro med at trives godt med slik som det er . Jeg er takknemlig for at han i det minste ligger med hodet ned, slik at jeg slipper setefødsel. Venter min 3. fødsel jeg da, og da er det visst ganske normalt at hodet ikke alltid fester seg. Har hørt om andre der fødselen har kommet i gang utan at hodet er festet, men at det har gått fint alikevel. Ønsker deg lykke til og tro på at det skal gå fint! Klem!
vimsa .-) på overtid Skrevet 14. juli 2010 #5 Skrevet 14. juli 2010 er 38 uker imorgen jeg også, og min er langt ifra festet. han svinse og svanser rundt omkring og snur seg fremdeles litt 'ut av posisjon'. skal på ekstra kontroll av leie igjen, for det ser ut som han har snudd seg med rompa ned igjen. jordmoren din ville nok reagert om du hadde noe å engste deg for tenker jeg. som regel kommer de fort ned i kanalen når riene setter igang... godt hun ligger rett vei :-) de sjekker jo dette på hver kontroll fram til fødselen nå vet du!!! tvi tvi til deg fra meg!!! vi har samme termin vi da?? 30 juli :-) fin dag det!!!
cakes Skrevet 14. juli 2010 #6 Skrevet 14. juli 2010 hei. at hodet ikke har festet seg behøver ikke bety noenting, jeg venter nr 4 nå og det er kun min første som festet hodet noen uker før fødsel. de andre har ikke festet hodet før fødselen har vært igang.. så lenge ho ligger med hodet ned så er det ikke noe å bekymre seg for
LilleBanan blir storebror Skrevet 14. juli 2010 #7 Skrevet 14. juli 2010 Jeg er levende bevis på at det ikke spiller noen rolle i det hele tatt! Fikk mitt andre barn nå 24 juni. Pã kontroll på sykehuset dagen før termin altså 22 juni så var hodet ikke festet, lettt bevegelig, mormunnen umoden, langt oppe og bak, med plass til 1 finger. Rimelig motløs gikk jeg derfra med en kropp som var fjern fra fødsel dagen før termin, trodde jeg..... Første tegn til födsel kom samme kveld... På termindagen om kvelden var jeg sikker på at det var igang og dagen etter kl 12.54 var vesla vår ute! Så at hodet ikke er festet og høyt oppe i bekkenet har ingenting å si riene kan komme når som helst og det er langt ifra sikkert at du må gå lenge over termin....jenta vår kom 1 dag over. Umulig å si på forhånd såklart men det er da håp
Mammahjertet <3 Skrevet 14. juli 2010 Forfatter #8 Skrevet 14. juli 2010 arienne: Takk for lykkeønskning. Tar med meg alt positivt på veien :-) Lykke til med fødsel nummer 3!
Mammahjertet <3 Skrevet 14. juli 2010 Forfatter #9 Skrevet 14. juli 2010 vimsa: Kanskje vi blir liggende på føden ganske samtidig vi da? :-) Huff ja, håper hun kommer seg fint nedover når riene setter i gang. Gruer meg faktisk ikke spesielt til fødselen, men tenker jo at hun skal ha plass nok til å komme seg ut. Håper mini i magen din snur seg rett vei i magen. Lykke til med det. Hørte forresten et tips om å stå på alle fire for å få baby til å snu seg rette veien. Da hadde de bedre plass til å event. snu seg rett vei hvis det var trangt for de.
Mammahjertet <3 Skrevet 14. juli 2010 Forfatter #10 Skrevet 14. juli 2010 LilleBanan blir storebror: Oi, det var ikke verst? :-) Håper det blir sånn hos meg også og jeg slipper å gå lang tid over termin fordi snuppa ligger langt oppe i bekkenet. Kos deg med den lille prinsessa du nettopp har fått :-) Gleder meg til min også har kommet.
Mammahjertet <3 Skrevet 14. juli 2010 Forfatter #11 Skrevet 14. juli 2010 cakes: Baby nummer fire? Oi, det var ikke verst :-) Jeg håper på å rekke tre før jeg blir "for gammal". Satser på tvillinger neste gang, he-he. Lykke til med nummer fire!
cakes Skrevet 14. juli 2010 #12 Skrevet 14. juli 2010 hehe, ja det ble brått nr 4... men nå er det stopp, skal sterilisere meg. takk forresten:) lykke til selv!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå