mamma'n til M & K Skrevet 11. juli 2010 #1 Skrevet 11. juli 2010 Vi har kjøpt massevis av barnemat i Sverige. Vi fant ut at middagsglass var under halve prisen av det som vi betaler i Norge. Vi har også kjøpt en del babygrøt, som også var en del billigere. Når man så i tillegg kjøper de vanlige tingene så blir det en veldig god handel!
♥Love is in the aiR♥ Skrevet 11. juli 2010 #2 Skrevet 11. juli 2010 Men er det ikke mer sukker og div tilsatt i barnematen der?! Vet ikke altså, lurer:)
Dodraugen Skrevet 11. juli 2010 #3 Skrevet 11. juli 2010 De selger jo Nestlé i Sverige også. Er det ikke samme ingrediensene i barnegrøten deres i Sverige som i Norge? Isåfall er det pussig..
Nagilimia Skrevet 11. juli 2010 #4 Skrevet 11. juli 2010 Det er to typer barnemat i sverige: semper og nesle. Det er ikke noe tilsatt i neslematen, og det er dette merke det er mest å spare på også
Nisseungen08+lillebror12 Skrevet 11. juli 2010 #5 Skrevet 11. juli 2010 Nestle barnematen er den samme som selges i Sverige som i Norge. Den er produsert i Finland og distribueres i flere land derfra. (i følge Nestlè) Barnegrøten er også den samme. I tillegg har de et barnematmerke i Sverige som heter Semper. Det markedsføres under merkenavnet småfolk i Norge. Jeg er enig med HI om at barnematen er kjempemye billigere i Sverige. Har handla svært mye barnemat der de siste åra.
Studine mevik Skrevet 11. juli 2010 #6 Skrevet 11. juli 2010 Vi også har kjøpt en del barnemat i Sverige, men tror ikke vi har spart så mye på som halvparten av hva det vil koste i Norge. Barnegrøten er billigere men når det står antal porsjoner på pakka så er disse porsjonene mindre enn det som står på pakkene i Norge så man sparer ikke like mye som det ser ut som. Glassene sparer man noen få kroner per glass. Hvis man derimot bruker den nye barnematen fra nestle(husker ikke hva den heter, men kommer på plastbokser) som er svindyr så koster den ca halvparten i Sverige som den gjør her hjemme
2søtesmåh Skrevet 12. juli 2010 #7 Skrevet 12. juli 2010 Men jammen tar de det igjen på bleieprisen! Og gitt at barna stort sett bruker bleier LENGER enn de spiser "spesialmat";- så tror jeg den Svenske stat tjener gangske bra på småbarnsforeldre.....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå