Anonym bruker Skrevet 2. juli 2010 #1 Skrevet 2. juli 2010 Hvor mye tror dere dette vil koste eller evt deler av dette? 1. Jeg skal oppgradere ett mellomstort og ett lite bad. Skal ha fliser og varmekabler. "normal" standard 2. Rive en vegg og slå sammen to rom til å bli en større gang. Skal ha varmekabler og fliser på gulvet. "normal" standard 3. Legge nytt gulv (enstavs plank) på ca 100 kvm 4. Få maler til å male furutak og furuvegger på ca 50 kvm 5. Ny enkel trapp fra en etg til en annen 6. Få satt inn ett rømningsvindu i ett kjellerrom Kommer jeg ett stykke på vei med 500 000?
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2010 #2 Skrevet 2. juli 2010 For varmekabler regner man 1000,- m2 det er med støping og elektriker. En tommelfinger regel. Hva det koster å fliselegge kommer jo an på hva du velger av fliser, men du må ikke glemme lim og fug og krysser. Samt våtromsmembran. Den er 300 m2. Skal du legge det selv? Om ikke går de vel på 400,- timen de som alle andre, det er tidkreende jobb. Riving av vegg er ikke så dyrt, og gulvet blir jo samme som badet, det må støpes å ha varmekabler. 1000 m2 for selve gulvet, resten av prisen kommer jo an på det du skal ha opppå, så skal du liste og sikkert gjøre noe med veggene. Enstavs plank koster 700,- m2 så det blir da 70.000,- for gulvet, så må man ha underlag som ikke koster så veldig mye, og så må du ha listing. Kommer jo an på listene, men du bør nok beregne i underkant av 10.000,- Hva trapp koster aner jeg ikke. Men jeg vil tro det er dyrt. Røningsvindu i kjelleren kan du regne til å være ca 8000,- Jeg vil tro du kommer et godt stykke på vei med en halv mill, til og med når du har et stuegulv som koster nesten 100.000,- :-)
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2010 #3 Skrevet 2. juli 2010 Takker for svar. Har du pusset opp selv siden du har så oversikt? Har en veldig veldig handy mann. Han mener han kan gjøre det meste på bad selv, men jeg vil det skal være i rett stand forsikringsmessig. Hva kan man da gjøre selv? har hørt det er dumt å legge fliser på ett bad i 2 etg? Stemmer dette? Har du noe ide om hvor mye det koster å leie inn maler til å male furuvegger og tak? Det er veldig gulnet og veldig mye kvis + at det er lagt på en slik måte som gjør at det blir vanskelig å få pent. Jeg vil da ha en maler til å gjøre dette. Rømningsvindu prisgir du til ca 8000, er det kun vindu eller med alt? Det er kun lufteluke der nå. Takk. Hi
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2010 #4 Skrevet 2. juli 2010 Snekkeren vår sier 4000,- for et vindu og 4000,- for å sette det inn. Kommer jo an på hvilket vindu du skal ha, er det et enkelt lite vindu koster sikkert ikke selve vinduet mer enn et par tusen kroner, så da blir prisen mindre. Kanskje ned til 6000,- Hva det koster å ta hull i veggen er ikke så alt for mye, vinkelsliper og skjære hull i leca stein er ikke vanskelig. Er det helbetong er det litt verre. Har malt en gang og trappeoppgang vegger og tak med maler, det kom på litt over 20.000,- men det er nok litt mere når det gjelder furupanel da det er mer tidkrevende og trenger finere maling, kvistelakk etc. Men litt kan du jo fikse selv. Kommer jo også an på hvor i landet du bor. Vi pusser opp og vi pusser opp og vi pusser opp, blir jo aldri ferdige. Kan jo bli helt sprø!
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2010 #5 Skrevet 2. juli 2010 Det er leca, så satser på det er lett å sette inn. Jeg får ta kontakt med en maler for å høre prisen. Orker ikke sette i gang med noe selv der. Det er kvist absolutt over alt! Gjorde dere en del på badet selv? He he, forstår du blir sprø, kjenner jeg gruer meg allerede. Heldigvis slipper vi å bo midt oppi det hele, men det er langt unna der vi bor så vi får bare bruke enkelt helger og ferier til å bli ferdig Hi
Anonym bruker Skrevet 2. juli 2010 #6 Skrevet 2. juli 2010 Husk at fra og med 1. juli må du ha fagmann til å gjøre bad og du må søke kommunen om tillatelse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå