Gå til innhold

Over 200 søkere til få stillinger!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Kan jeg ta det som et godt tegn at jeg er en av de første som kalles inn til intervju, eller har det ingen betydning hvolken rekkefølge folk kalles inn?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har man 200 søkere innkalles sannsynligvis bare en liten brøkdel. Jeg ville tolket det positivt.

Skrevet

Ok, jeg trodde at man på en måte tok inn alle kvalifiserte til intervju.

 

Nå vet jeg at jeg er godt (og dokumentert) kvalifisert for stillingen, men jeg tør liksom ikke helt å tenke positivt. Vet ikke hvorfor, jeg har alltid fått jobbene jeg har søkt og nådd de mål jeg har satt meg, men har samtidig alltid slitt med å tro på noe før det er en realitet.

 

Nå blir det spennende å se hva som skjer denne gangen. Gleder meg veldig! Det er snakk om et prestisjetungt pilotprosjekt, og det hadde passet meg ypperlig å få jobben.

Skrevet

De få gangene jeg har vært involvert i ansettelser har man rangert søkere etter hvor godt kvalifisert de er og så innkalt si de 5 beste eller noe i den duren. Men klart, hadde man ikke kunnet skille på folk ut ifra kvalifikasjoner hadde man kanskje følt seg forpliktet til å innkalle alle, men det er utrolig sjeldent at flere har de samme kvalifikasjonene.

Skrevet

Skjønner!

 

Jeg antar alltid at mine kvalifikasjoner er minstekravet, slik at jeg ikke er spesiell i forhold til andre. "Hvis jeg kan, kan alle andre også"-mentalitet. Dette synes heldigvis ikke på utsiden, så folk oppfatter meg som en tydelig og trygg person.

 

Takk for svar, kakledama!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...