Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #1 Skrevet 30. juni 2010 Frøkna mi skal ha barnebursdag til søndag, 20 unger og full fest . Vi gleder oss veldig alle sammen og vil gjerne at dette skal bli en minneverdig dag for henne. Men må vi ha godteposer? Jeg er ingen "anti sukker" mamma, men vurderer å drope godteposene. For det første... det koster en del. For det andre... ser for meg at det vil bli kaos om vi deler ut disse, hvem eier hva, hyl og gråt og tenners gnissel. Å dele dem ut når de skal gå er ikke aktuelt, svært få foreldre setter pris på at ungene får en godispose med seg hjem på søndags ettermiddag og det er kipt for de som evnt har søsken hjemme som ikke har vært i bursdagen. Ellers er menyen tradisjonell...Pølser, brus, kaker, is og fruktspyd. Men vil ungene savne dette, er det sånn at det ikke er ordentlig bursdag uten at det blir delt ut godisposer?
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #2 Skrevet 30. juni 2010 spørs litt hvor gammel ungene er, men generellt nei, de vil ikke savne godterposene. Jeg synes det er unødvendig, er bedre å ha godter i skålwe på bordet, så kan alle spise det de selv ønsker. Hilsen ho som har slutta med godterposer i bursdager, og egentlig synes det e bare tøv.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #3 Skrevet 30. juni 2010 Ungene er fra 1 år til 5 år (de fleste 4 år). Kanskje kjøpe noe melkesjokolade da som brytes i biter og sette på bordet? Frøkna mi spiser uansett ikke noe annet... HI
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #4 Skrevet 30. juni 2010 Vi deler ikke ut godisposer i bursdager her i huset. Og det har heller ikke blitt gjort i de barnebursdagene vi har vært i. Ingen har savnet det heller. Det som er vanlig både hos oss og i de andre bursdagene vi har vært i er at det blir servert "tradisjonell bursdagsmeny". Altså kaker, pølser, pizza o.l. Og så blir det satt ut skåler med litt godis i etterpå. Det rare er at godisen blir spist svært lite av. Sikkert fordi da har ungene spist annet, er mette og bare vil leke. Så jeg vil si at godisposer er unødvendig.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #5 Skrevet 30. juni 2010 Nei, du må ikke ha godisposer. Men jeg kan fortelle deg hva vi gjorde med saken da guttungen fyllte 7 år her forleden, og vi fikk 13 gutter i hus: Jeg kjøpte godisposer, og fyllte dem med LITT godis, og ellers små leker (1 sprettball, 1 ballong, 1 morsom "fingerleke"). Det kostet ikke så mye, og da slapp man å tenke på at det bare var godteri i posene. Da vi skulle dele dem ut, fikk jeg mannen min til å henge dem på trærne i skogen (ja, vi bor i skogkanten og jeg vet at ikke alle gjør det) mens gutta satt inne og spiste. Så da de var forsynte inne, så kunngjorde jeg at alle måtte gå oppp i skogen og lete etter hver sin pose som hang på grenene. Stor suksess, og ikke noe grin eller trengsel. Dette var vår løsning da vi valgte å ha "overraskelsesposer" i barnebursdagen. Men jeg ser at dere skal ha 20 unger, og det er klart at da blir det en del penger også å fylle så mange poser med "ting & tang"!
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #6 Skrevet 30. juni 2010 Ja, det kan fort bli dyrt, selv om hver ting ikke koster stort... Tenkte kanskje å kjøpe en med såpebobler til hver, så kan vil evnt ha skattejakt/fisking eller lignendene i forhold til dem.Å henge dem opp i trærne kan vi goså gjøre, god ide Er vel sikkert lurt å ha litt ekstra såpe på lager for de som er så uheldige å få tømt ut sitt, for dem blir det sikkert noen av
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #7 Skrevet 30. juni 2010 Da er det avgjort, Ingen godisposer )). Takk for hjelpen jenter. HI
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #8 Skrevet 30. juni 2010 vi har hatt både med å uten. ikke noe proble så lenge selve bursdagen er bra. vi valgte også et år og ha frem godte skåler sammen med kaker. da fikk de jo godis men uten å måtte holde rede på egne poser. men vi har når vi har hatt poser valgt å gi dem på slutten. og heller sendt med hjem.. aldri vert borte i foreldre somhar syntes dettehar vert ggalt. har altid hatt selskapene på lørdag. her i huset når ungene har vært i busdag med poser og fått de med hjem så har det blitt deres lørdagsgodte pose. så har søkenfåt sin vanlige skål. ikke noe problem.. men så er jeg også en foelder som ville sakt at barna måtte dele med søsken pluss vi hadde altid noen poser ekstra til søsken som var med å hentet. gjelder å være løsningsorientert. nei det er ikke et must å ha godte poser i selskap. viktigere å lage litt gøy i selskapet som skattejakt eller disco ol.
Anonym bruker Skrevet 30. juni 2010 #9 Skrevet 30. juni 2010 Helt unødvendig med godteriposer. Når ungen ble seks hadde vi godteri i skåler, men har aldri delt ut godteriposer og ingen har etterlyst det heller.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå