Gå til innhold

Tvillingnavn?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Så langt står det mellom

 

Othilie og Anthon

 

eller

 

Luna og Lukas

 

Store bror har navn på L.

Hva synes dere?

Det er veldig lov å komme med flere alternativ... :o)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da vi var på kurs med tvillingforeninge, og ikke minst når det blir diskutert på deres forum, anbefales det å ikke velge for like navn. Spesielt om det er samme kjønn. De to første passer sammen som søskennavn, Luna og Lukeas ble for likt. Personlig synes jeg tre barn med lik bokstav er litt rart.

Skrevet

Likte begge alternativene, men det kan kanskje bli litt mye L når storebror også har L-navn.. eller? At de høres ut som trillinger om du skjønner hva jeg mener.

Skrevet

Jeg syntes det er kjempefint når navnene passer sammen med samme stavelser eller bokstaver. Mine barn har E navn og jeg er kjempe fornøyd med det. Det er også fint om navnene har samme ending men ofte enklere å finne med samme kjønn (Tobias og Lukas). Luna og Lukas var nydelig.

 

Tiril og Tobias

Emil og Eline

Vår og August

Juni og August

Sivert og sunniva

 

Skrevet

 

De H'ene du har puttet inn i Otilie og Anton blir litt for jålete for min smak, men ellers var det to fine navn kombinasjoner.

 

Jeg synes søsken med lik forbokstav er litt kult jeg da.

Skrevet

Anton og Othilie klinget godt sammen :)

 

 

Skrevet

Anthon med h? Den var ny...

Gjest Persille☠Kadalma
Skrevet

Othilie og Anton uten h synes jeg var fint:-)

Jeg har ikke helt sansen for veldig like tvillingnavn.

 

Mine heter Alma og Mille..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...