Gå til innhold

Noen som har tatt paralgin forte mens de var gravide?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ramla i trappa på lørdag og har forferdelig vondt rundt halebeinet, har ikke tatt annet enn paracet hittil, men gruer for natta. Sov dårlig forrige natt, fordi det var en pine å snu seg i senga og greide ikke ligge særlig lenge i samme stilling. Er 26+5 idag.

Vurderer å ta en paralgin forte tbl, står i felleskatalogen at det ikke er skadelig for fosteret, men kan gi abstinenser og pusteproblemer om man bruker mye paralgin forte over lengre tid. For meg blir dette en engangsforetakelse, men likevel, hva ville dere gjort?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

aner ikke så mye om dette men jeg fikk pinex forte da jeg gikk gravid. sterke smerter pga en forstørra nyre...

Skrevet

Engangsforeteelse er helt uproblematisk. Knask i vei.

Skrevet

Jeg fikk paragin forte av legen da jeg var gravid. De skulle ikke skade fosteret.

Skrevet

Det er helt ufarlig å ta paralgin forte i normale doser i svangerskapet. Jeg hadde skikkelig migrene da jeg var gravid og paralgin forte ble redningen min siden jeg ikke kan ta vanlige migrenemedisiner.

Skrevet

Jeg fikk det av tannlegen da jeg var gravid etter å ha skåret frem en visdomstann, skal være helt trygt :o)

Skrevet

Jeg fikk det på føden rett før fødsel :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...