Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #1 Skrevet 19. juni 2010 Her kommer et dumt spørsmål.. Er det virkelig sånn at når man smører seg med ansiktskrem så skal man ikke smøre rundt øynene/på øyenlokkene? En venninnne hevder man må bruke øyeserum ellers kan det være skadelig? Jeg trodde ansiktskrem var til hele ansiktet jeg.. Jeg lukker øynene og smører over det hele.
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #2 Skrevet 19. juni 2010 Det ar jeg aldri hørt! Øyeserum er vel noe man begynner med når man blir litt opp i åra tenker jeg...
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #3 Skrevet 19. juni 2010 Venninnen din har faktisk rett. Ansiktskremer er fetere enn øyekremer/serumer og dette kan resultere i markerte ringer under øynene som må (eller alt ettersom hvor markert det er eller hvor plagsomt en synes det er) tømmes for fett. Er ikke pent med store, tykke ringer under øynene ;-) Øyekrem brukes rundt øyepartiet, men skal heller ikke smøres på i tykke lag. Finnes mange ulike øyekremer til ulike formål. - Hudpleier -
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #4 Skrevet 19. juni 2010 huden rundt øynene er veldig tynn, og er veldig ømfintelig. Dermed kan den bli rød og sår ved bruk av vanlig hudkrem. Øyekrem eller øyeserum er mildere og ofte mer oljete enn vanlig krem, og dett trekker bedre inn i huden rundt øynene. Men det er ikke farlig med hudkrem rundt øynene med mindre du blir sår/rød. Effekten vil ikke være like god som med øyekrem/serum siden huden ikke klarer å trekke inn skikkelig med så fet krem som det er til resten av ansikthuden
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #5 Skrevet 19. juni 2010 Venninnen din har helt rett, man skal ikke bruke vanlig ansiktskrem der. Jeg har aldri gjort det, lærte det av mammaen min da jeg begynte med ansiktskrem :-)
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #6 Skrevet 19. juni 2010 Jeg har nå alltid brukt vanlig ansiktskrem i hele ansiktet og har ikke være plaget med noe som helst. Jeg har heller ingen linjer, rynker og huden har ikke begynt å sige, og jeg er over 40, så ingen regler uten unntak tenker jeg.
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #7 Skrevet 19. juni 2010 Det har du helt rett i, annie 21:09 - ingen regler uten unntak, men husk på at linjer/rynker ofte er genetisk og kanskje du har vært heldig? Livsstil har også mye å si. Mennesker med fetere hudtype har også ofte en finere hud u/særlig rynker når de kommer opp i åra ;-) Min mor er slik og jeg håper jeg er like heldig! ;-) - hudpleier -
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #8 Skrevet 19. juni 2010 Hi her. Takker for svar. Litt flaut at jeg ikke visste dette i en alder av 30! Du som er hudpleier, kan du anbefale en øyenserum for en som har begynnende rynker?
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #9 Skrevet 19. juni 2010 Det finnes mange typer serumer/kremer for din aldersgruppe (les ; rejuvenating) og til ditt formål. Selv har jeg mest erfaringer med bruk av bioelements/kerstin florian produkter, men er ikke helt sikker på om disse er vanlig å få tak i i de fleste salonger. Er viktig å finne en krem som er tilpasset formålet og tilfører fukt. Kontakt din nærmeste hudpleiesalong og/eller parfymeri - decleor har forøvrig gode produkter har jeg hørt, men disse har jeg ikke benyttet meg av hverken i salong eller på meg selv. - Hudpleier -
Anonym bruker Skrevet 19. juni 2010 #11 Skrevet 19. juni 2010 Dette er jo helt basic hudpleie. huden rundt øynene trenger helt annen pleie en resten av ansiktet. Bruker du samme krem der får du poser, linjer, og milier eller hva det heter..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå