Gå til innhold

Sprukne hæler.. Noen tips?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Driver å skrubber hver gang etter dusjen, og det hjelper litt. Men synes det er så stygt å gå barbent med sprukne hæler, noe jeg elsker! Ikke at jeg har fått så mye sjanse til det ennå slik temperaturene har vært i det siste.. :-(

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fikk ett tips sist jeg var på en fotbehandling. Aprikosolje skulle være toppers. Smøre godt på hver kveld og sove med sokker. Etter en uke skal hælene være fine. Har ikke fått prøvd det ut ennå. Synes forøvrig at schollkremen funker greit (den som er mot sprekker)

Skrevet

ok, er jo vært å prøve.. Hvor får du kjøpt den oljen? Helsekost?

Skrevet

Ja regner med det. Vet jo ikke om det fungerer, men olje kan da umulig gjøre noe mer skade hvertfall :o)

Skrevet

he he, nei det skulle man ikke tro! Metter vel huden godt da med fuktighet. Da får vi kikke etter det på helsekosten eller apotek da!

 

Takk for tips! :-)

Skrevet

Jeg kjøpte en billig fotkrem på Boots apotek som heter Intensiv foot softener. Smørt morgen og kveld i 2 uker og har hel, fin og myk hud på hælene igjen. Jeg ar slitt med sprekker i mange år, aldri funnet ut noe som virker men denne kremen er helt fantastisk.

Kostet vel 35-40 kr eller noe.

Skrevet

Trikset med å sove med bomullsokker etter at du har smurt føttene inn med olje/fet krem har jeg også hørt, verdt et forsøk vil jeg tro..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...