Espoir Skrevet 18. juni 2010 #1 Skrevet 18. juni 2010 Var og skulle gi blod nettopp, og da hadde jeg visst lav blodprosent (11.3). Jeg synes det var litt rart, for jeg er jo frisk, og jeg har nesten ingen menstruasjon pga hormonspiral. Men så kom jeg til å tenke på at jeg trener ganske mye, og har gjort det siden januar. Har slanket meg også, men kun veldig moderat (4 kilo siden januar), og mener jeg har hatt fokus på kosthold og spise mye grønt. Kan det likevel være treningen og "slankingen" som er årsaken? Er dte noen her som har egne erfaringer omkring dett?
Heldig mamma til ♥to gutter♥ Skrevet 18. juni 2010 #2 Skrevet 18. juni 2010 Nei, trening påvirker ikke blodprosent. Slanking/dårlig kosthold kan gi lav blodprosent dersom du spiser lite jernholdig mat og mister blod. f.eks gjennom menstruasjon eller blodgiving. Har du gitt blod før, eller var dette første gangen? Det hender jo at det kan ta litt tid å henten seg inn igjen etter forrige tapping.
Espoir Skrevet 18. juni 2010 Forfatter #3 Skrevet 18. juni 2010 Jeg har gitt blod mange ganger og har hatt OK blodprosent. Nå er det 1/2 år siden sist jeg har gitt, og plutselig er den for lav.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå