Mjølkekua Skrevet 14. juni 2010 #1 Skrevet 14. juni 2010 Hadde relativt regelmessige rier natt til fredag 4/6 og ba mannen min være hjemme fredagen. Kl 8.30 gav riene seg helt, og vi gikkbpå lang tur, deretter vasket jeg vinduene på utsiden og luket bed. Når jeg skulle reise meg opp etter å ha luket, kjente jeg et knepp og at det fosset ut av meg. Gikk inn og tittet i trusa og der var det masse friskt blod. Redd gikk jeg ut og hentet mannen min, og vi fikk ringt sykehuset. De ba oss komme på sjekk umiddelbart gitt at det var blod som hadde kommet. De trodde imidlertid at det var vannet som var gått og som da var blodtilblandet. Vel inne på sykehuset ble det konstantert at lille i magen hadde det bra, og at det var fostervannet som hadde gått. Sidendey var såpass mye blod i vannet ville de legge meg inn for overvåking og eventuell igangsetting. Aller helst ville de at fødselen skulle starte selv, noe den ikke gjorde på tross av utallige turer fredag og lørdag. Lørdag kl 15 satte de første modningspille. Det var en litt svakere variant ettersom jeg har et KS fra før. Ingen endring (2 cm), når andre pille ble satt kl 21 lørdag. Kl 0100 startet jeg brått med rier med ca 5 min i mellom og brått gikk vannet på nytt. Virkelig fosset ut. Fortsatt blod i. Ringte mannen min og ble flyttet til fødeavd. Progresjonen var lav og jeg kastet opp noe voldsomt ved hver rie. Det ble anbefalt at jeg satte en epidural for at jeg skulle få slappe av litt. Den epiduralen fungerte ikke, men fikk satt en til som fungerte. Fortsatt endel smerter i bekkenet, som intense isjassmerter, menfikk ryddet vekk endel av de andre vondtene. Fikk riestimulerende drypp og noen minutter senere hadde jeg gått fra 5 - 8 cm. Og jordmor som aldri hadde trodd hun skulle ta i mot denne babyen begynte å gjøre seg klar. Før hun begynte ville hun bare sjekke åpning og der var den allerede 10 cm! Fra 8 cm til jenta var ute tok det 21 minutter. 5-6 pressrier og det var himmelsk å endelig kunne jobbe litt. Ett pyntesting og en heeerlig jente på 3094 g og 49 cm. Født 8 dager før termin (hadde termin i dag 14. Juni). En vakker jente som er så rolig og snill! Bare å glede dere! Jeg er lykkelig over at jeg kunne føde vaginalt denne gangen siden det ble hast KS sist.. selv om jeg må si jeg har hatt endel vondter i ettertid (urinretensjon, vondt i arrvev etc.).
Mjølkekua Skrevet 14. juni 2010 Forfatter #3 Skrevet 14. juni 2010 Glemte å skrive at hun ble født 6/6 kl 0710 på Rikshospitalet. Fantastisk oppføling og innsats fra jormødrene der;)
ma♥med 2 små jenter♥ Skrevet 14. juni 2010 #4 Skrevet 14. juni 2010 Gratulerer så mye med prinsessa Utrolig hvor forskjellig födselshistoriene er. Man kan liksom aldri forberede seg Kos dere så mye!
minitromsø <3 Odinn <3 Skrevet 14. juni 2010 #5 Skrevet 14. juni 2010 Gratulerer med prinsessa hvor mange år er det siden du hadde haste ks? jeg hadde det med nr 1, men skal føde vaginalt denne gang.
Mjølkekua Skrevet 14. juni 2010 Forfatter #6 Skrevet 14. juni 2010 Takk for gratulasjoner! Det er 1,5 år siden gutten vår kom til verden med KS
minitromsø <3 Odinn <3 Skrevet 14. juni 2010 #7 Skrevet 14. juni 2010 aaa her er det 6 år siden.. er utrolig spent på hvordan deet blir, både med fødsel å tiden etterpå
katta76.med 2 store og 2 små. Skrevet 14. juni 2010 #9 Skrevet 14. juni 2010 Gratulerer så masse med jenta di!!
DollyD ♥ Vida & Mikkel Skrevet 14. juni 2010 #10 Skrevet 14. juni 2010 Gratulerer så mye med den lille jenta!! Og takk for en flott fødselshistorie :=) Lykke til med alt fremover. Klem meg.
Sunnybeach4gull :) Skrevet 14. juni 2010 #11 Skrevet 14. juni 2010 Gratulere så mye!! )) Sees snart på Dinbaby (håpe æ ) Gutten min e jo også 1,5 år og vi får jente dn hær gangen, så hadde vært moro å fulgt hverandre dær inne også Kos dæ masse!
Mammaønske Skrevet 14. juni 2010 #12 Skrevet 14. juni 2010 Gratulerer! og takk for at du delte historien din :-)
minimimmi Skrevet 14. juni 2010 #14 Skrevet 14. juni 2010 Gratulerer så mye!! :-D God sommer til dere :-)
Mjølkekua Skrevet 14. juni 2010 Forfatter #16 Skrevet 14. juni 2010 Takk for alle hilsner vi sees på Din Baby om litt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå