Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #1 Skrevet 12. juni 2010 Er helt satt ut jeg.... Bor i rekkehus med et felles uteområde/lekeplass. Jeg har satt ut mange leker som alle kan få bruke, men gutten min på 3 1/2 vet jo at det er hans leker da..MEN at alle må få låne de, og de leker med de etter tur. I dag kom det en pappa med to barn innom her (som ikke bor her i området..uten at det gjør noe) Jeg sto ved døren til leiligheten og så at min gutt og den ene gutten til denne fyren ville begge ha en gravemaskin som man sitter på å graver. Pappan går så å tar denne fra de to og går å plasserer den en annen plass, og roper på sønnen sin...Gutten min står forbauset å sier "den er jo min, ikke ta den bort fra sandkassa" . Så jeg går jo bort og sier til min sønn at han må la denne gutten få lov å låne den litt. Pappan til gutten ser på min sønn og sier " er det din?" Jeg står tett ved han og sier "ja det er hans, men alle kan få låne den", og snur med samtidig mot min sønn og ber han la gutten låne. Så tar denne pappan en unge i hver arm og "røsker" de med seg og sier "kom, vi gidder ikke være her med så barnslige folk!" Ungene hyler for de vil jo være på lekeplassen, og jeg står bare å gaper...hva skjer liksom?? Han stakk så raskt avgårde med ungene at jeg fikk ikke tid å gå etter han og spørre han hva dette var slags oppførsel...jeg ble helt sjokka. Sitter å tenker nå om jeg gjorde noe galt????
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #3 Skrevet 12. juni 2010 Hi her: Nei, det er litt uforståelig for meg også hva han syntes var så barnslig??? En voksen mann ble sur på en 3 1/2- åring? Jeg sa jo at gutten skulle få låne denne gravemaskinen, men pappan var visst fornærmet at min gutt også ville ha den..eller noe sånt?
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #4 Skrevet 12. juni 2010 Synes det igrunnen er litt frekt å "flytte inn" på en lekeplass med egne leker, jeg da. Jeg føler meg ihertfall ikke så veldig velkommen med mine unger, når de som bor ved lekeplassen har gjort det om til "sin2 hage ved å ha lekene stående der.
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #5 Skrevet 12. juni 2010 Man må da virkelig få lov til å ha lekene sine på lekeplassen. Gutten var jo til og med å lekte der. Hallo. Frekk fyr, man buser da ikke bort å leker med andre sine leker uten å spørre først.
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #6 Skrevet 12. juni 2010 Vi tar gjerne med oss bøtter og spader når vi går til lekeplassen ja - men vi tar det også med oss hjem. I borettslaget vårt er det flere lekeplasser, men på den ene lekeplassen har de som bor nærmest liksom tatt over. Lekene ligger der, merket med navn - og om vi går dit kommer de som regel for å "overvåke" . Det føles ihvertfall sånn. Og da mener jeg at lekeplassen ikke lenger er fri for alle, slik intensjonen er. Ser ikke andre unger der heller, så det er tydelig at flere føler det sånn. Ja, gutten til HI var der, men sånn hun beskrev det kunne man jo lett få inntrykk av at den gravemaskina var felleseie og fri for alle.
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #7 Skrevet 12. juni 2010 HI her igjen: Jeg kjøpte en del leker pga det fantes bare et klatrestativ og en sandkasse og benker her. Har satt ut en plastsklie, gravemaskin å sitte å grave på og sandkasseleker. En annen som bor her med 3 unger har også satt ut noen lekebiler og spader osv. Og alle vet at alle kan låne alt.Så ingen trenger å spørre om å låne. Men gutten min er jo veldig glad i gravemaskinen da...og ble sjokkert da en mann kommer å løfter den opp og tar den bort fra sandkassa. Er jo der den skal stå, så skjønner han sier det er hans:/ Til og med barnehagen over gata her bruker å være her på dagtid av og til å leke. Jeg lar de låne alt jeg. Men fortsatt skjønner jeg meg ikke på denne barnslige pappan da:p
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #8 Skrevet 12. juni 2010 Han satte den vel bort fordi de kranglet om den ? Det bruker jeg å gjøre ibland også. Om ungene ikke kalrer bli enige om å dele på f eks en tråbil. Da setter jeg den bort. Da lærer de at det ikke lønner seg å være egoistiske (sier ikke at det var det som skjedde med gutten din, men bare setter meg inn i denne pappaens tankegang)
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #9 Skrevet 12. juni 2010 Typisk dib-damene å reagere på helt feil ting! Ja, den mannen kunne ikke ha vært helt god, utrolig merkelig reaksjon.
Tommage♀♂ Skrevet 12. juni 2010 #10 Skrevet 12. juni 2010 Han tok den jo bort og ropte på sønnen sin; sikkert for at han skulle få ha den i fred. Sånn forstod jeg det hvertfall.
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #11 Skrevet 12. juni 2010 Kan høres ut som han har hørt feil om han klarer å si noe slikt til dere..
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #12 Skrevet 12. juni 2010 Nei, han satte den ikke bort...men tok den ut av hendene på min og hans sønn (som begge holdt i den) og satt den en annen plass slik at hans sønn skulle få leke med den i fred...Derfor min gutt ikke har snakket om annet en "den slemme mannen som tok fra han gravemaskin"... HI
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #13 Skrevet 12. juni 2010 dere som er enige i dette, har sikkert slike menn. Kanskje det var mannen til en av dere... slemme mannen
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #15 Skrevet 12. juni 2010 HI her da..: Nei, han har nok hørt riktig, for jeg sa 2-3 ganger "xxxx, nå må du la gutten få låne" osv... Denne pappan så ikke på meg engang, bare pratet til ungene liksom...og jeg forsto jo at den kommentare at de ikke ville være med sånne barnslige folk, måtte være ment for meg. Men hvorfor?? Det fikk jeg ikke spurt om pga jeg ble så paff, og han for så fort....med hylende unger, stakars ungene.. Skulle inn å lage kvelds til mine og tenkte å lage til de som var på lekeplassen også....pleier å gjøre det av og til fordi det er så koselig...menmen. Ble kvelds på mine to og en nabounge..
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #16 Skrevet 12. juni 2010 Merkelig oppførsel på den pappa'n ja, enig med HI. Her i området ligger det mange leker i sandkassene, helt naturlig spør du meg, så slipper man å drasse ut en haug leker hver dag. Og ligger det leker i sandkassa, så er det til bruk for alle - selv om det står navn på.
.Ann. Skrevet 12. juni 2010 #17 Skrevet 12. juni 2010 vedder en krone på at han ble flau, og at det var derfor han røska med seg barna og reiste.
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #18 Skrevet 12. juni 2010 Enig med HI, kansje ikke barnslig far men jævla sær.. Hadde blitt paff jeg:O
Anonym bruker Skrevet 12. juni 2010 #19 Skrevet 12. juni 2010 utrolig merkelig ut... Har sett fedre før, som jager andre barn for at deres skal få lekene. Men å avslutte med en sånn kommentar tok bare kaka.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå