Gå til innhold

Bli gravid og ny jobb


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor lenge bør men vente med å bli gravid når man begynner i ny jobb.

Jeg, mener. Det føles nesten litt "frekt" ut å komme og si man er blitt gravid like etter man har begynt i en ny jobb.

Jeg var at sjansen til at det skulle skje med det samme er liten, vi har snart prøvd i 2 år, men lurer nesten på om vi bør sette prøvingen på vent litt.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Synes ikke du skal sette prøvingen på vent. Synes du skal fortelle arb giveren med en gang du starter at dere er prøvere, og har vært det i 2 år.

Men vær nå obs på at om du ikke har jobbet tilstrekkelig lenge, og blir sykemeldt tidlig i svangerskapet kan dere stå dårlig stilt økonomisk når evt ny verdensborger kommer om det skulle sje veldig raskt.

Skrevet

Økonomisk vil det ikke bli noe problem. Jeg skifter jobb.

Går ikke fra arbeidsledig til jobb.

Men nei, jeg kommer ikke til å fortelle arbeidsgiver at vi prøver.

 

På den andre siden, jeg skifter jobb internt i bedriften til en annen avdeling og en ny jobb med mye mer ansvar.

Har samarbeidet endel med avdelingen tidligere, så de vet at jeg mistet en for et halvt år siden. Så jeg kan kanskje anta at det ikke vil komme som en stor overraskelse.

 

HI

Skrevet

ok. sånnsett, nei ikke nøl med å fortsette å prøve, om du begynner på noe hormonellt prevensjon kan det jo gå mye lenger tid før du har mulighet å bli gravid.

 

Lykke til både med ny jobb og med prøvingen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...