Gå til innhold

Jeg er invitert på vernisage


Anbefalte innlegg

Skrevet

men... kremt... hva er det? Hva gjør man der? Hvordan går man kledd? Har man med noe? osv? Takker for svar:-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kunstutstilling du tenker på?

Skrevet

Jeg skal gi deg, og mange andre her inne ett hett tips: Google.no!

Skrevet

åh ikke meningen å være anonym.

Skrevet

Det er en barndomskamerat av meg som er veldig flink til å male, og nå har han altså invitert meg på vernisage. Jeg tenkte jo at det var en type utstilling. MEN, hva skjer der? Hvordan går man kledd og har man med gave til "kunstneren"? Er det en åpning av noe slag, eller en feiring eller hva? Jeg har ikke hatt så mye kontakt med han de siste årene, men har lyst til å støtte han hvis det er noe som er viktig for han.. og det er det jo sikkert, siden han iviterte... men, tør ikke spørre han om det heller.. Litt flaut å ikke vite siden dette er noe han sikkert driver mye med..

 

HI

Skrevet

Blomster og finere enn hverdagsfin. Litt sånn drikke vin med venninne ute, men midt i uken. En sommerkjole og et par sandaler duger i massevis,en blomst i håret og lipglos, voila; du er der:)!

Spis mat og drikk champagne:)

Og, ikke glem bildene:)

Skrevet

Blomst i håret blir litt drøyt...

Ellers er det vanlig å pynte seg litt. Har et par kunstnervenner og til de pleier jeg å ha med en god rose vin hvis det er sommerutstilling. Blir mye blomster etterhvert og jeg vet de setter pris på det:)

Skrevet

Tusen takk for svar:-) Betaler man forresten for å komme inn? eller, for maten og vinen?

 

HI

Skrevet

Nei, det er inkludert:).

Skrevet

Inkludert i hva da? tas det innganspenger?

Skrevet

Det heter visst vernissage fordi maleriene "knapt er tørre etter fernisseringen", dvs at de nylig er ferdige.

Skrevet

Det er inkludert i invitasjonen til kunstutstillingen. Alt er inkludert.

Skrevet

Vernisage er kun for spesielt inviterte (nemlig deg) i forkant av at en ny utstilling åpner. Fin mulighet til å pynte seg:) Kos deg.

Skrevet

Dust,jeg snakker jo ikke om en Yuccapalme, men om en pynteblomst. En slik en man kjøper på HM eller Accessoires.

Mine kunstnervenner bruker ofte blomster i året:)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...