Anonym bruker Skrevet 7. juni 2010 #1 Skrevet 7. juni 2010 Skal man begynne fra den så vidt skimtes..? Hva slags tannbørste anbefaler dere; den som man tar på fingeren eller vanlig?
Gjest Edemuli Skrevet 7. juni 2010 #2 Skrevet 7. juni 2010 Lurt å begynne allerede før de får tenner, så de venner seg til å ha tannbørsten i munnen. Du må nesten finne ut hvilken tannbørste du selv liker best, vi bruker de med bitering i håndtaket. Fåes kjøpt de fleste steder til ca 25 kr. Føler den ikke har så lett for å komme for langt inn i munnen siden den er nokså kort. Lykke til
Anonym bruker Skrevet 7. juni 2010 #3 Skrevet 7. juni 2010 Bruker den med bitering her også. Anbefaler deg å gjøre barnet vant med tannbørsten som hun over, og derfor starte tidlig. Det er slettes ikke populært å pusse tennene her i gården, selv om han er godt vant med pussingen:).
vaskedama+♂ 09 og 11 Skrevet 7. juni 2010 #4 Skrevet 7. juni 2010 Jeg begynte med å gi småtten tannkosten når jeg byttet bleie på han, da tygde han på den og ble vant til å ha den i munnen før den aktive pussingen kom igang! :-)
Lemonia Skrevet 7. juni 2010 #5 Skrevet 7. juni 2010 Vi begynte straks den første tanna var synlig (da var han 7 mnd). Bruker den med bitering og vi har også brukt tannkrem helt fra start. Vi hadde ikke drevet med noen tilvenning til tannbørste på forhånd, men tannpuss har gått veldig greit likevel.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå