Anonym bruker Skrevet 7. juni 2010 #1 Skrevet 7. juni 2010 Om jeg skal ta en blodprøve på et legekontor, hvem kan da ta den? Må man ikke f.eks være sykepleier-utdannet?
Anonym bruker Skrevet 7. juni 2010 #2 Skrevet 7. juni 2010 Jesus så mange blodprøve innlegg det har vært i det siste! Om det jobber sykepleier på ditt legekontor, det er ikke alltid det gjør det nemlig, er det nok han/hun som tar den. Hvis ikke, legesekretæren. Om man derimot skal ta på sykehus er det nesten alltid sykepleier som tar. Ihvertfall etter mine erfaringer:)
Anonym bruker Skrevet 7. juni 2010 #3 Skrevet 7. juni 2010 Da har nok ikke du over her så mye erfaringer! På sykehus er det nemlig nesten alltid BIOINGENIØRER som tar blodprøver.. På sykehuset hvor jeg jobber, tar sykepleierne blodprøver i Akuttmottak og dersom det skal taes fra SVK, Hickman kateter osv.. Men på legekontor er det stort sett legesekretærer som gjør det, det er jo ikke akkurat noen big deal å lære! Kunne sikkert lært deg å gjort det på 20 min, så hva er det egentlig dere stresser for?
Anonym bruker Skrevet 7. juni 2010 #4 Skrevet 7. juni 2010 På det legesenteret jeg sokner til, er det bioingeniørene som tr blodprøver. Tror ikke det jobber noen sykepleiere der engang.
Anonym bruker Skrevet 7. juni 2010 #5 Skrevet 7. juni 2010 HI her... Jeg bare lurte fordi at der nå er ferievikarer på legekontoret jeg bruker, og de klarer ikke treffe på blodprøvene.. verken på meg eller dattera mi... derfor jeg lurte på om det var lov til at hvem som helst kan gjøre det Ikke værre!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå