Gå til innhold

Et vanskelig valg å ta 2 dager før termin..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei alle sammen:-)

 

Nå er det to dager igjen til UL termin. Så det nærmer seg med stormskritt. Men alt er klart, så det er jo bra...

 

Jeg er så "heldig" at jeg har fått modningsrier i noen dager nå. Gjør så steike vondt atte. Men med god pust og en pause i bakken når de kommer hjelper.

 

Det som er, er at jeg kjenner mye mindre foster bevegelse nå. Dette kom nå de to siste dagene. Snakket med jordmor i dag, men hun sa drikk et glass saft og isvann...det hjalp ikke stort...Føler meg liksom litt hysterisk. Fikk ikke klart svar på om foster også blir sliten av modningsriene og finner lite på nett om det. Vet noen andre det om hvor mye fosteret påvirkes av dette?

 

Takk for ev svar...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ville tatt en telefon inn til føden.. der tar de ctg og sjekker om gullet i magen blir påvirket av riene. Tror nok de små også blir sliten av rier i to døgn.

 

Hvis du er heldig så sjekker de deg for åpning, eventuelt tar vannet for å sette fortgang i sakene.. ;)

 

Det er normalt at de små blir roligere rett før og under fødsel.. men noen blir også påvirket av riene og slitne som du sier... Myyyye bedre å få dette sjekket enn å gå å bekymre seg over det!

Skrevet

Aner egentlig ikke svaret på det du spør om, men jeg kan jo gi deg mine "råd" (hva jeg ville gjordt).

Kjenner du noe bevegelser eller kjenner du ikke bevegelser i det hele tatt?

Hvis du kjenner noe bevegelser så hadde jeg ikke vært bekymret. Her er det veldig opp og ned på hvor mye liv jeg kjenner. Har masse kynnere og jeg merker at barnet forandrer bevegelsesmønster hvis jeg har hatt en slitsom dag med masse kynnere.

Hvis du ikke kjenner bevegelser i det hele tatt, selv om du har gjordt saft testen, så hadde jeg ringt føden med en gang.

 

Hold oss oppdatert da. :) Lykke til!

Skrevet

Hvis babyen har endret bevegelsesmønster så SKAL det sjekkes opp. Jeg er med på Tell med meg- undersøkelsen og fått masse info om dette pga det. Det er ikke farlig å ta en tlf. Bare si det sånn som det er, at babyen er mye roligere. Jeg har vært på sjekk fordi lille i magen var rolig i to dager, og da fikk jeg nesten kjeft fordi jeg venta så lenge med å ringe:)

 

Lykke til:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...