trompetisten Skrevet 4. juni 2010 #1 Skrevet 4. juni 2010 Rettere sagt, manglende forandring. Jeg er nå i uke 36 og brystene er jo like daffe som de alltid har vært. Ikke har de vokst, hardnet til eller kommet noe væske fra de. Eneste jeg merker er at jeg er litt mer vàr for vinden og får fort litt småvondt i brystet når det er kaldt. Forrige babyen ammet jeg ikke pga tidelig fødsel og dårlig sugerefleks. Jeg pumpet derimot hver 3.time døgnet rundt, men hadde nesten ikke melk. Max jeg pumpet ut var ca 70-80 ml tilsammen fra begge brystene, så langt fra nok med bare morsmelk. Noen som har hatt erfaring med lite forandringer i brystene, men likevel ha klart å amme?
Stellaborealis Skrevet 4. juni 2010 #2 Skrevet 4. juni 2010 Denne erfaringen har jeg, hadde ingen endring i brystene med begge barna i svangerskapet. Jeg har helt lik erfaring som deg, måtte pumpe med førstemann men fikk aldri ut mer enn 20 ml melk totalt selv etter 2 uker med pumping hver 3 time og tabletter for å få i gang produksjonen. Med andremann ammet og ammet jeg døgnet rundt men barnet skrek og ble aldri mett. Jeg ble bare rådet til å slutte fordi jeg aldri kom til å få nok melk:) Mine barn med likevel veldig sunne og friske med mme:)
uanonym Skrevet 5. juni 2010 #4 Skrevet 5. juni 2010 Ja, jeg gledet meg til å få store bryst i graviditeten, men dengang ei. De så ut akkurat som før, og føltes likens. Når babyen kom skjedde forandringene, og selv om jeg fremdeles hadde små bryst hadde jeg melk i massevis og amminga gikk glatt.
Gulosten™ Skrevet 5. juni 2010 #5 Skrevet 5. juni 2010 Ja heldigvis får jeg si. Mine vokste "desverre" ikke før melka kom, og de gikk fort tilbake igjen etter at den verste sprengen hadde gitt seg. Men overhode ingenting synlig før fødselen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå