nordlyset med 1suprise + spire Skrevet 4. juni 2010 #1 Skrevet 4. juni 2010 ... Det er slik jeg kan beskrive det. Hvilken stilling hjelper dere. Jeg har en kontorjobb, men har et skrivebord som kan heves og senkes slik at jeg kan bytt mellom å stå og sitte. Men det hjelper liksom ikke. Startet så vidt i går og i dag er det mye verre. Blæ, jeg som prøvde å ikke løfte noe går forsiktig i trappene osv i håp om å unngå smertene denne gangen, men dog. Vet jo at sjansen er stor for å få det igjen om man hadde det ved sist svangerskap.. Setter pris på tips og erfaringer
Gjest Skrevet 4. juni 2010 #2 Skrevet 4. juni 2010 Det eneste rådet jeg kan gi deg og som jeg selv har fått, er å unngå stillinger og aktiviteter som gjør vondt. Jeg må ofte variere sittestilling og kan ikke sitte lenge om gangen før det verker.. Det aller viktigste er at du tar hensyn til dette og ikke presser deg selv om det gjør vondt. Det blir bare verre da.. Ikke mye tips herfra, får håpe noen andre har gode råd:)
eliona Skrevet 4. juni 2010 #3 Skrevet 4. juni 2010 Da kan jeg anbefale deg en luft pute (Dynair Ballpute) . En fysioterapeut kan vise deg hvordan du skal sitte på den for å få mest mulig avlastning. denne puten koster ca 400 kr og jeg har fått dekket en av jobben på grunn av tilretelleging for gravide. Og dette er jo veldig aktuelt for deg som har kontorjobb. Jordmor anbefalte meg å ligge med en pute mellom beina, ha puten så langt oppe som mulig. Og en svart søppelsekk i putetrekk under rompa, da er det mye lettere å snu seg i senga, noe jeg syntes var utrolig vondt.
snartmammapåny Skrevet 4. juni 2010 #4 Skrevet 4. juni 2010 Sliter med det samme selv. Har kontorjobb og kjenner smertene stikker opp og nedover fra rumpa når jeg sitter for lenge. Jeg har funnet ut at det hjelper å ikke sitte for lenge, må ta meg en liten rusletur rundt i lokalet med jevne mellomrom. Muligens ikke så effektivt for jobbingen, men jeg har også hev og senk, men hjelper på en måte ikke bare å stå (veksle mellom stå og sitte jobbing). Må ut å bevege meg. Å stå gjør bare smertene sterkere om de har kommet når jeg sitter. Blir det for ille så blir vel reultatet redusert arbeidstid, men håper jeg ikke kommer der på leeeeenge.
..snøklokke.. Skrevet 4. juni 2010 #5 Skrevet 4. juni 2010 Jeg hadde også det slik i mitt andre svangerskap, og nå kjenner jeg det igjen. 3 måneder på vei nå. Jeg skal begynne gå til fysio for å forebygge mest mulig, hun setter også nåler. I tillegg vil jeg be om pult som kan heves på jobben, og en god sittepute. Brukte roho-puta sist og det hjalp en del. Regner ikke med at det blir bedre jo lenger ut i sv skapet jeg kommer når det allerede nå kjennes så godt etter noen timer i kontorstolen.
nordlyset med 1suprise + spire Skrevet 4. juni 2010 Forfatter #6 Skrevet 4. juni 2010 Tusen takk for svar. Da skal jeg finne slik sittepute og prøve det. Regner med jeg skal på akupunktur på onsdagen, skal be om å få noen nåler som kan hjelpe mot det. Lykke til til dere
Corneliuss Skrevet 6. juni 2010 #7 Skrevet 6. juni 2010 Vil noen forklare hvordan bekkelønsning kjennes ut? Eventuelt bekkenlåsning? Lurer på om jeg er i gang med det også?
nordlyset med 1suprise + spire Skrevet 7. juni 2010 Forfatter #8 Skrevet 7. juni 2010 Da jeg hadde en låsning så kunne jeg ikke reise meg opp, hele hoftepartiet var låst. Med bekkenløsning så kan jeg kun forklare det som om det kjennes ut som om jeg har senebetennelse fra nederst i ryggen, rompa og øverst på lårene på baksiden. Nå er det så ille at jeg kan verken sitte eller stå, blir noe bedre av å gå eller at jeg ligger på siden med en pute mellom bena. Veldig lett når man har kontorjobb!
eliona Skrevet 7. juni 2010 #9 Skrevet 7. juni 2010 Jeg har både bekkenløsning og låsning. Låsningene kjenner jeg særlig når jeg går , da kjennes det nesten som noen kniver bak nederst i ryggen/bekken! fysioterapeut sa at dette var mest sannsynlig kramper og derfor må jeg stoppe helt opp. Utrolig slitsomt hvis jeg er alene i byen og bare må stoppe opp midt i gata fordi jeg ikke klarer å gå videre. Da er det sånn at jeg ikke kan gå videre om jeg så hadde fått millioner for det, da føles det som om noe kommer til å knekke bak der..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå