utflyttet stavanger dame Skrevet 31. mai 2010 #1 Skrevet 31. mai 2010 Var hos legen idag og blodtrykket var 105/60, er dette veldig lavt? fekk besjed om å ikke gå ut alene, eller reise lenger vekk en 30 min fra sykehuset. Er nå 30 uker idag yoho, imorgen blir d 3d ul med, skal ha med 3 åringen og han gleder seg masse. Ha en flott dag alle sammen
mizza84 Skrevet 31. mai 2010 #2 Skrevet 31. mai 2010 Hm.. Jeg har også lavt blodtrykk, lå på 95/55 sist jeg var hos legen, men har aldri fått beskjed om å ikke gå ut alene.. Det du bør være forsiktig meg er å reise deg fort opp eller gjøre raske bevegelser.. Ikke farlig å ha lavt blodtrykk, lytt til kroppen din å ta det pent så går det nok bra..
FrkVips Skrevet 31. mai 2010 #3 Skrevet 31. mai 2010 Jeg er også svimmel og har lavt blodtrykk (104/60 på kontroll sist uke). Er nå 40+4. Min lege sa heller ikke noe om at jeg ikke skulle gå ut alene. Har latt relativt lavt blodtrykk i hele svangerskapet. Legen anbefalte meg å sørge for å drikke nok og ikke reise meg for raskt.
Gjest Skrevet 31. mai 2010 #4 Skrevet 31. mai 2010 Uke 40 nå og har ligget på 95/60 nesten hele tiden... Jeg har ikke fått noen gode råd fra legen angående det:) Har heller ikke hatt problemer med det:)
Pinguuu Skrevet 31. mai 2010 #5 Skrevet 31. mai 2010 Mitt blodtrykk ligger på 95/45 å har vært sånn hele svangerskapet. Merker ikke noe til det uten om to episoder der jeg var i ett rom det var veldig varmt, da ble jeg akutt kvalm og svimmel og var rett før eg besvimte. Fekk beskjed fra legen at jeg sikkert har lavt blodtrykk til vanlig og derfor kroppen har vendt seg til det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå