miriams Skrevet 28. mai 2010 #1 Skrevet 28. mai 2010 Hei noen som har en GOD oppskrift på en glutenfri langpannekake. Et av barna i barnekoret har coeliaki og jeg vil så gjerne lage en kake som alle kan spise. Tusen takk
Gjest Skrevet 28. mai 2010 #2 Skrevet 28. mai 2010 Se om du kan finne noe på denne siden http://www.matoppskrift.no/sider/glutenoppskrifter.asp
It's all about me Skrevet 28. mai 2010 #3 Skrevet 28. mai 2010 Toro langpannesjokoladekake er glutenfri og veldig god. Muffinsene dems er også glutenfrie. Det samme er sjokoladeglasuren, men den smaker veldig kaffe. Ellers er Møllerens brownies glutenfrie og knallgode, samt langpannesjokoladekaken fra samme leverandør, men den er ikke like god som Toro sin.
miriams Skrevet 28. mai 2010 Forfatter #4 Skrevet 28. mai 2010 Tusen takk begge to !! Da ordner det seg jo Ha en super helg
FrøkenSprøken Skrevet 28. mai 2010 #5 Skrevet 28. mai 2010 Er du sikker på at møllerens langpanne er glutenfri? Jeg vet at den er uten melk og egg, men tviler på at den er uten gluten også? Bare så ikke HI gjør en feil, tenker jeg... Men den fra møllerens ER virkelig god! :-D Baker den ofte, og får masse skryt for den. Men jeg tilsetter egg og kefirmelk, da...
miriams Skrevet 28. mai 2010 Forfatter #6 Skrevet 28. mai 2010 Hei. Veldig bra du skrev dette. Finner ikke ut av det på møllerens side... Må sjekke bakpå pakken i butikken!!
FrøkenSprøken Skrevet 28. mai 2010 #7 Skrevet 28. mai 2010 Men Toro sine sjokolademuffins er uten både melk og gluten, det vet jeg. De lyse muffinsene (som by the way er kjeeeempegode) er uten ENTEN melk eller gluten. Husker ikke hva, men tror det er gluten. Du får lese på pakken... Hyggelig gjort av deg! Det vil nok bety mye for jenta
It's all about me Skrevet 28. mai 2010 #8 Skrevet 28. mai 2010 Møllerens langpannesjokoladekake er glutenfri. Jeg har en cøliakigutt som har spist denne, og hadde den ikke vært glutenfri hadde han dekt rommet med spy etterpå. Mølleren: Rød eske med bilde av en sjokoladekake med seigmenn på )
miriams Skrevet 28. mai 2010 Forfatter #9 Skrevet 28. mai 2010 Superdupert. Jeg har i et anfall av sympati med barn som ikke kan spise alt som andre barn kan akkurat nå meldt meg til å lage to kaker. Så da blir det møllerens pluss en gulrotkakeoppskrift jeg fant. Må være kjipt å spise medbrakt alltid. Imponert over alle flinke coeliakimødre rundt omkring.
It's all about me Skrevet 28. mai 2010 #10 Skrevet 28. mai 2010 Tenk om alle var som deg ) Har du ikke kjøpt ,mel enda anbefaler jeg Semper sitt (røde firkantede esker. Finax sitt på melkekartonger egner seg best til rører som vafler og pannekaker, men funker også til kaker. Toro sitt mel synes jeg er direkte vondt........annet enn i ferdigmiksene dems som jeg anbefalte over
FrøkenSprøken Skrevet 28. mai 2010 #11 Skrevet 28. mai 2010 Da er møllerens uten både gluten, melk og egg! Kjempebra! Da kan den jo spises av "alle" Sjokoladekrem lager du av melkefritt smør, melis og kakaopulver, pluss litt vaniljesukker og kaffe. (Den kommer forresten i poser nå, og ikke i esker. Pose med rødt på kantene, og jeg tror fortsatt det er bilde av en kake med seigmenn på den.)
It's all about me Skrevet 28. mai 2010 #12 Skrevet 28. mai 2010 Mulig, er en stund siden jeg har kjøpt denne )
rudolfine Skrevet 28. mai 2010 #13 Skrevet 28. mai 2010 Ser du har fått mange tips om kaker her, MEN det er REGAL som har glutenfri langpannekake og brownies!!! (ikke møllerens!) Viktig! Det står ganske godt merka på de pakkene også. REGAL sine brownies er himmelske, forresten. Ellers er jo Toro sin sjokoladelangpannekake glutenfri, samt muffinsene.
miriams Skrevet 29. mai 2010 Forfatter #14 Skrevet 29. mai 2010 Hehe. Fikk akutt hjerteklapp her, før jeg sjekket boksen og så at jeg hadde kjøpt REGAL.. Med seigmenn på forsiden som beskrevet over. Så da er jo alt i boks. Tusen millioner takk for hjelpen alle sammen !!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå