LettBris Skrevet 25. mai 2010 #1 Skrevet 25. mai 2010 Ser sånne "advarsler" flere steder, om at man ikke bør kjøpe bilstol brukt - uten at selger kan garantere at det ikke har vært utsatt for skader/ uhell - men hvordan kan man vite at selger er oppriktig og ærlig? Bilstolen kan også ha usynlige skader, så er det mest safe å kjøpe nytt? Hva gjør dere?
Pixie Power Skrevet 25. mai 2010 #2 Skrevet 25. mai 2010 Kjøper nytt denne gangen. Lånte med forrige, men det var fordi vi visste historien til setet :-) Det var innenfor nær familie, så vi var sikre på det ikke var noen hvite løgner. Men jeg er litt skeptisk til folk på finn.no og slikt, så denne gangen blir det nytt....
LettBris Skrevet 25. mai 2010 Forfatter #3 Skrevet 25. mai 2010 Det er det jeg også er... Vil jo ikke tvile på at folk er ærlige, men det er nok mange som skriver/ sier at det er helt OK selv om det ikke er det, fordi det kan gjerne ikke synes? Tenker også at bilstoler til de små tas jo inn og ut av bilen og settes her og der utallige ganger, vel? Det blir jo litt skjørt/ slitt av det?
Minimo <3 Skrevet 25. mai 2010 #4 Skrevet 25. mai 2010 vi kjøper brukt denne gangen og Forige gang kjøpte vi også brukt, men lånte den tilbake til de som vi kjøpte av!!!?? (ikke spør hvorfor) fikk den tilbake stygg og ekkel! No skal vi kjøpe en som er lite brukt og så og si ny Izi sleep
merete81 Skrevet 25. mai 2010 #5 Skrevet 25. mai 2010 kal kjøpe nytt, stoler ikke på folk som jeg ikke kjenner. Man vet jo ikke! og dessuten så gambler jeg ikke med sikkerheten til bebyen min min. Vi kjøper derfor nytt sete med base, dette for at det er super enkelt og veldig sikkert!
fresh Skrevet 25. mai 2010 #6 Skrevet 25. mai 2010 kjøpte et brukt sist av ei veninne, så vet at det ikke er noe skader på det. Men skjønner hva du mener om å ikke være sikker om folk snakker sant. De fleste ville vel ikke solgt et bilsete som ikke er sikkert, men man vet aldri. Denne gangen låner jeg av min bror, det er bare 1 år gammelt, og vet også at dette ikke er skadet. Har lest at man ikke skal bruke sete som er over 5 år gamle. Men jeg tror ikke du trenger bekymre deg for at sete blir slitt av å ta det inn og ut av bilen-det er like sikkert om du tar det ut av bilen 100 eller 1000 ganger, så lenge det ikke har vert i kollisjon.
mammatetogansketette:)) Skrevet 25. mai 2010 #7 Skrevet 25. mai 2010 Det anbefales å ikke å bruke stoler som er eldre enn åtte år. En stol brukes jo gjerne noen år, så derfor- om man skal bruke stolen i tre år bør den ikke være eldre enn fem år når du kjøper den:) Fordi stoffet stolen er laget av svekkes etter åtte år. I tillegg skal ikke stoler som er utsatt for kollisjon brukes da svakheter da kan oppstå. Så da må man enten kjøpe nytt eller kjøpe brukt som man er helt sikker på forhistorien til.
kamillepersille(78) Skrevet 25. mai 2010 #8 Skrevet 25. mai 2010 Vi har kjøpt brukt maxi cosi babysete på finn.no..Tok av trekket og sjekket at isoporfyllet inni var inntakt og uten skader (trykninger, risser, skallet, delt osv osv). Og når trekket først var av og alt så okay ut, kunne vi likegreit vaske det i samme slengen Vil heller ikke gamble med sikkerheten og vi vurderte å kjøpe ny, men vi har ikke engang egen bil, så for oss kommer den til å bli brukt hvis vi skal ta taxi eller sitte på med svigermor osv., hvor alternativene kunne blitt å bruke nett som ansees som det minst sikre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå