Gå til innhold

Ett lite spørsmål til dere erfarne prøvere =)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skulle egentlig hatt el igår, men tror den kom litt tidligere denne gangen.. Idag har jeg hatt masse sånn lotion lignende utflod samtidig som det har blitt ganske vått i trusa.. Er det vanlig å ha dette litt etter el??? Er ganske ny på prøvingen så blir litt usikker ;) Har oxo hatt mange rare "smerter" nederst i magen de to siste dagene..

Noen som vet??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dette opplevde jeg også rundt ELtider. Har du brukt ELtester for å finne ut når den er? Husk at det er lurt å ha sex før forventet EL også da :)

Det er også vanlig å ha disse smertene rundt den tiden egget løsner.

 

Hopp til køys sier jeg bare ;)

Skrevet

Oki:) Nei brukte ikke det nå nei.

har hatt sex annenhver dag siste uka ;) Men får vel ta ett par dager til oxo for å være sikker ;) Hehe

Skrevet

Hei frøken!

 

Dette med syklus osv er jo en hel ren vitenskap, hehe :)Tommelfingerregelen sier at syklusen er sånn ca:

Mensen > spotting > tørr > klebrig > lotion > melk > eggløsningsslim > lotion/klebrig > tørr > (lotion/melk >) mensen.

 

F.eks:

Dag 1 Mensen

Dag 2 Mensen

Dag 3 Mensen

Dag 4 Mensen

Dag 5 Spotting

Dag 6 Tørr

Dag 7 Tørr

Dag 8 Tørr

Dag 9 Klebrig (hvitaktig)

Dag 10 Klebrig (hvitaktig)

Dag 11 Lotion (tjukk hvitaktig nesen krem-konsistens)

Dag 12 Lotion

Dag 13 Lotion

Dag 14 Melkeaktig (tynnere og melkeaktig)

Dag 15 Melkeaktig

Dag 16 Eggløsningsslim (blankt, minner om eggehvite, glatt/sleipt og kan strekkes igjen og igjen og igjen mellom tommel og pekefinger)

Dag 17 Eggløsningsslim

Dag 18 Eggløsningsslim

Dag 19 Klebrig/Lotion

Dag 20 Tørr

Dag 21 Tørr

Dag 22 Tørr

Dag 23 Tørr

Dag 24 Tørr

Dag 25 Lotion/melk

Dag 26 Tørr

Dag 27 Tørr

Dag 28 Tørr

Dag 29 Tørr

Dag 30 Tørr

Dag 31 Tørr

Dag 32 Lotion/spotting

 

Dersom man er gravid - har man ofte gjerne mer lotion/melkeaktig utflod, rikeligere enn til vanlig - men man må ikke få det selv om man er gravid da ;)

 

Noen får smerter før EL, andre under EL og andre etter EL, noen har smerter på alle de tre stadiene, det varierer fra kvinne til kvinne - noen har ikke smerter i det hele tatt, variabelt og ganske normalt med andre ord, hehe :)

 

Anbefaler å gå inn på pernille.info for mer info ang eggløsning/syklus osv..

 

Krysser fingrene for deg da ;)

Lykke til!!!

 

Klem fra

Skrevet

Hei igjen ;)

 

Glemte å si at jeg har mer lotionaktig utflod FØR EL jeg da, veldig lite etter EL ;)

Skrevet

Tusen takk for svar dere :)

 

Nei er ikke lett å forstå seg på detta her altså. hehe.

Men er ganske sikker på at jeg allerede har hatt el, fordi fikk litt sånn el slim i starten av uka ;) Og nå har det kun vært sånn lotion liksom.

Men vet jo aldri da ;) Får vel bare vente å se hva som skjer ;)

Håper jo det har skjedd noe, men er jo bare 1 pp så er ikke noe stress sånn egentlig da..

 

Klem

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...