Gjest Skrevet 19. mai 2010 #1 Skrevet 19. mai 2010 Vi har brønn, og får derfor sånne brune striper i doen, som er umulige å få bort med vanlig wc-rens. Så tenkte jeg, ovnsrensen funker jo som bare juling på fastbrent mat og ekle greier i ovnen, kan det funke i dassen og, mon tro? Jeg er ikke verdens mest ivrige husmor, så jeg aner ikke hva man kan og ikke kan gjøre innen avansert rengjøring! Eller, kanskje noen har noen andre lure tips til hvordan få en skinnende hvit do??
Gjest Skrevet 19. mai 2010 #3 Skrevet 19. mai 2010 Neeei, det gjør det ikke Har prøvd alt! Jaja, jeg er vel dømt til å ha en do som ser nedbæsjet ut
Anonym bruker Skrevet 19. mai 2010 #4 Skrevet 19. mai 2010 Ovnsrens i do?? Njaiii, tror du det er særlig lurt da?? Ville prøvd med klorin først, jeg ja! Ellers, så er det slike rosa spruteflasker med noe guff du kjøper i butikken som tar slike striper og kalk etc... Husker ikke hva flaska heter, men den er knallrosa og du kan ikke ta feil.
Anonym bruker Skrevet 19. mai 2010 #5 Skrevet 19. mai 2010 Har du prøvd å skure med jif?? Bruke dokosten da selvsagt, hehe :-P 22:26 Men sjekk ut den rosa spruteflaska, tror du bør bruke hansker også.. Det tyder på sterke saker ;-)
Gjest Skrevet 19. mai 2010 #6 Skrevet 19. mai 2010 Ja, jeg må si jeg er litt skeptisk selv, men er virkelig desperat Er det de der Vanish-greiene du tenker på? Som sagt, klorin er prøvd, med lite resultat... Æsj altså. Nei, imorgen stikker jeg og kjøper meg en ny do! En svart en!
Anonym bruker Skrevet 19. mai 2010 #7 Skrevet 19. mai 2010 Ja, er de Vanish- greiene ja! De tar i allefall slik brungreier i dusjen. Ville prøvd det først, i allefall før jeg slo til med ovnsrens ;-)
Anonym bruker Skrevet 19. mai 2010 #8 Skrevet 19. mai 2010 Du er ikke den eneste, men om doen er gammel hjelper det jo å bytte den ut.. i allefall for en stund hehe...... Jeg syns stripene blir svakere av en blanding av eddik og sitron,gnir det på med hansker å lar det stå over natta. Ellers så er det mye sterke midler ute på markedet som sikkert kan bleke de litt...
Gjest Skrevet 19. mai 2010 #9 Skrevet 19. mai 2010 Skal prøve Vanish, takk for tips Doen er ikke gammel, den er 2 år gammel, men ser ut som den er 20. Minst. Jaja, jeg skal nok få bukt med problemet! Skal prøve ut eddik og sitron også, selv om det virkelig byr meg imot å putte hånda ned i doen, selv med hansker! Ja, jeg er en skikkelig flink husmor, må jeg si. Men, jeg er flink til å vaske tøy, da
Gjest Skrevet 19. mai 2010 #10 Skrevet 19. mai 2010 Jif er prøvd. Jeg har funnet ut at Jif er teit. Virker ikke som jeg vil
vaskedama+♂ 09 og 11 Skrevet 19. mai 2010 #11 Skrevet 19. mai 2010 Er ihvertfall ikke bra å bruke skureprodukter i do, pga at det fjerner glasuren i do, og dermed er det vanskeligere å fjerne flekker. Det ødelegger rett og slett doen! Noen her inne sier jo bakepulver også funker så bra mot alt mulig, er jo verdt å prøve? Eddik kan også prøve, noe surt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå