Celeste85 Skrevet 18. mai 2010 #1 Skrevet 18. mai 2010 13 mai, 8 dager før terminen våkner jeg av at jeg må på do. Klokka er 05.30 når jeg går og legger meg igjen. plutselig rykker det til i magen og det kjennes nesten ut som noen som drar ut en propp. Oi, tenkte jeg. Dette må jo være vannet som gikk. Reiste meg opp for å se om det begynte å renne og riktig nok begynner det å renne. Ikke mye, men litt. Var ikke helt overbevist så jeg gikk inn på soverommet hvor min kjære lå og sov for å egentlig legge meg litt igjen når det begynner å fossrenne. "Vannet mitt går", sa jeg. "Oi", sa han og sovnet igjen. He he. Heldigvis gikk det ikke lange tiden før han forstod alvoret og kom ruslende ned på badet for å høre om alt var i orden. Riene begynte ganske så med en gang så jeg bestemte meg for å ringe på sykehuset. Siden det var litt misfarget fostervann ville hun vi skulle komme oppover. Vi fikk beskjed om å ta en dusj og spise frokost. Siden jeg er førstegangsfødende regnet hun vel med det ikke var noe hastverk. Vi dusja, spiste og pakka det siste i kofferten før vi satte oss i bilen for den 5 mil lange kjøreturen til sykehuset. Riene begynte å bli ganske intense i bilen og jeg måtte konsentrere meg om å puste gjennom hver ri som kom med ca. 3 min mellomrom. Ca. 8.15 var vi framme og fikk fødestue med en gang, og det ble konstatert 3 cm åpning, noe jeg var ganske så fornøyd med. Riene kon nå med 2 min mellomrom og jeg fikk tilbud om å prøve lystgass. Vet ikke helt om det hjalp det store, men jeg ble salig og trøtt av det. 10.30 ble jeg sjekka igjen om det var nesten 5 cm. En time senere begynte det å gjøre så vondt at jeg bestemte meg for å få epidural. Det var heldigvis ikke så vondt som jeg trodde, og var overlykkelig over at smertene avtok og jeg kunne spise litt lunsj og få slappet av. 14.15 sa jeg til jordmor at jeg følte trykketrang og riktig nok hadde jeg så og si full åpning og kunne presse om jeg ville eller følte for det. Etter en time synes jeg ting hadde gått utrolig sakte og jeg følte meg sliten og lei. Hadde stått på kne over en sakkosekk i senga og det var ingen god stilling for meg. Da kommer det heldigvis en lege inn og tar litt styringen. Hun får meg på ryggen, og jeg føler at jeg klarer å jobbe med riene og ikke mot og kl. 16. 21 på kristi himmel sprett kom min lille, nydelige Eilyn! 3670 g og 51 cm. Det nydeligste i hele verden selvfølgelig! Det var en fantastisk opplevelse og jeg føler meg takknemlig og heldig som fikk en så fin fødsel! Nå er vi hjemme igjen og bare koser oss! Lykke til alle sammen:)
TillaMaria81 Skrevet 18. mai 2010 #2 Skrevet 18. mai 2010 Oj, gratulerer!! veldig fint å lese en så bra og positiv fødselshistorie, får meg til å slappe litt mere av når man hører at det kan gå såpass greit:)
2010 Mammaen Skrevet 18. mai 2010 #4 Skrevet 18. mai 2010 Fin historie :-) gratulerer så mye den nydelig liten jente :-) Kose dere masse!
katta76.med 2 store og 2 små. Skrevet 18. mai 2010 #5 Skrevet 18. mai 2010 Kjempeflott historie. Gratulerer så mye med ei skjønn jente. Klem
nr 2 har nå gutt og jente !! Skrevet 18. mai 2010 #6 Skrevet 18. mai 2010 mmmm... gratulerer med snuppa de :-D
Vimse + gullene Skrevet 19. mai 2010 #8 Skrevet 19. mai 2010 gratulerer så mye, og for et nydelig navn på jenten!
M og Lykkeliten '10 <3 Skrevet 19. mai 2010 #9 Skrevet 19. mai 2010 Gratulerer så utrolig masse. blir så glad og rolig av å lese sånne gode fødselshistorier. blir litt mer avslappa da. tusen takk og kos deg med den lille søte jenta di
Carasnella Skrevet 19. mai 2010 #11 Skrevet 19. mai 2010 Så moro å lese fødselshistorien også Det er er ingen tvil om at Eilyn er en skjønn liten jente:) Snaaaaaart er det min tur igjen!! Nøyaktig 2 mnd i dag. Uff, det hørtes lenge ut.. Kose deg masse med den lille skjønne, dette har du ventet lenge på Klem
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå