Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #1 Skrevet 17. mai 2010 Hei! Jeg har 4 barn på 11, 9, 5 og 1 år. Ønsker meg veldig ett barn til, men er det galskap? Det er jo travelt, hektiskt, slitsomt, men også morsomt, koselig og hyggelig, og ungene stortrives som "stor" søskenflokk. Faktisk ønsker de tre største seg flere søsken. Det må da være ett bra tegn? Vi har plass i både hus og bil, og hjerterom Hva tenker dere?
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #2 Skrevet 17. mai 2010 Jeg syns du allerede har to for mange, men om dere vil ha flere må nesten du og mannen din finne ut av dette.
mylittlecat Skrevet 17. mai 2010 #3 Skrevet 17. mai 2010 Hvorfor ikke? Hvem er det egentlig som setter standaren for hvor mange barn man skal ha, siden anonym over her mener du allerede ha to for mye? Merkelig. Hvor mange barn dere skal ha, er det kun deg og mannen din som har svaret på
Villa Perlesukker Skrevet 17. mai 2010 #4 Skrevet 17. mai 2010 Jeg synes det er herlig med barn og har alltid drømt om 4-5 barn. At gulesider gjerne vil ha 6-7 gjør saken bare enkel for vårt vedkommende. MEN jeg synes man burde tenke litt over det faktum at man skal følge barna opp også. Jeg vil heller ha 4 barn og at alle får muligheten til å være med på aktiviteter og at vi har økonomi til utenlandsreiser eller at vi skal ha 6-7 barn og økonomien være en konstant utfordring;) Dessuten tror jeg at når man har mange barn så lærer man de eldste å ta vare på de små, ta ansvar og hjelpe hverandre. Lykke til med å bli en større familie
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #6 Skrevet 17. mai 2010 For meg hadde det vært galskap, siden kroppen min svikter fullstendig og er ubrukelig når jeg er gravid og jeg ikke klarer å ta meg av det barnet jeg allerede har, men hadde jeg hatt helse, økonomi og energi til det kunne jeg gjerne hatt 5 barn.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #7 Skrevet 17. mai 2010 Hvis dere føler at dere takler det, så er det bare å kjøre på vel. Du er den eneste som vet svaret på det. Jeg kunne ha tenkt meg en flokk med barn, men jeg tror ikke jeg hadde taklet det så bra i småbarnsperioden. Blir litt for fort sliten og er litt for utålmodig. Jeg tror man være en person med masse godt humør, mye energi og haugevis av tålmodighet for å takle dette godt. Økonomisk sett syns jeg også det er greit å ha maks 3 barn. Trenger ikke svær bil, større hus, dyrere utgifter på ferie og mat. Men det er meg det. At andre velger å gjøre noe annet og har andre prioriteringer, det får være opp til dem.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #8 Skrevet 17. mai 2010 Jeg venter femtemann nå i sommer og gleder meg! Kos dere med alle de barna dere ønsker dere og ikke la ting som økonomi, plass osv stoppe dere. Det er kun å omprioritere litt, så går alt. Mine barn er heldige som blir en stooor søskenflokk, og vi er like glad i alle og har tid til hver og en av dem. Alle jeg har snakket med som er oppvokst i en stor søskenflokk har kun positive erfaringer med det. Det blir mindre shopping på mor og færre utskeielser på far, men ungene mangler ingenting. Om vi ikke har råd til å dra til syden så drar vi på camping. Livet er herlig med mange barn!
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #9 Skrevet 17. mai 2010 Hvorfor er det ikke nok med 4 unger? Har du et tomrom i livet ditt du føder barn for å fylle? Men nå skjønner jeg meg ikke på folk som får mer enn en unge jeg da..
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #10 Skrevet 17. mai 2010 Hvorfor får du ett barn? Har du et tomrom i livet ditt som du føder et barn for å fylle?
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #11 Skrevet 17. mai 2010 20:15: Du skjønner deg ikke på folk som får mer enn et barn.... Da er det jo du som er spesiell. De fleste ønsker jo minst to barn. Jeg tror det er få som velger kun et barn frivillig. Enten sliter de med å få fler eller så har de dårlig helse.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #12 Skrevet 17. mai 2010 Nei, så absolutt ikke.. Jeg skulle egentlig ikke ha barn, men av og til skjer ting i livet som man ikke planlegger.. Og da kan det skje at man får et barn, når man er imot abort..
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #13 Skrevet 17. mai 2010 Kanskje like greit at folk som deg bare får et barn. Det er sikkert mer enn nok for en som ikke greier å desentrere.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #14 Skrevet 17. mai 2010 Mulig jeg er spesiell.. Men jeg har i alle fall all tid i verden til å følge opp mitt ene barn, sikre at h*n får alle våre tilgjengelige ressurser, tid og kunnskaper..
♡ A & E ♡ Skrevet 17. mai 2010 #15 Skrevet 17. mai 2010 Hvis dere har tid og evne til å ta dere av en til så hvorfor ikke, herlig galskap Du er passe sprek da, he he!
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #16 Skrevet 17. mai 2010 Ja, det er nok bra at folk som meg får bare et barn! Jeg har ikke ønsker om å få flere, så da må jo det være best å ha bare en. Og joda, jeg greier å sette meg inn i at andre ønsker noe annet enn meg, selv om 5 barn høres veldig mye ut. Men det virker ikke at du greier å se at for meg er et barn nok.. Det er utenfor "normalen", og ikke akseptabelt virker det som..
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #17 Skrevet 17. mai 2010 Dette hovedinnlegget hadler vittirlig ikke om deg og dine behov og DITT ønske om bare å få ett barn. Hvorfor var det så viktig for deg å lire av deg den dritten du gjorde? Hva er poenget med å nedlatende spørre en dame som ønsker seg 5 barn om hun har et tomrom i livet sitt. Noe sier meg at om du hadde vært 100% fornøyd med "ditt" valg , så hadde du ikke hatt behov for å komme med en slik motbydelig kommentar.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #18 Skrevet 17. mai 2010 Det er jeg jammen ikke sikker på med din nedlatende holdning....Empatiske evner er ganske greit å besitte selvom man kun har ett barn.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #19 Skrevet 17. mai 2010 Det er ikke galskap :-D. Jeg venter mitt 7 barn nå og tror nok at det skal gå fint siden dem eldste er ganske store nå 17,15,14,12,9 og 2 år. Så ønsker du deg nummer 5 så kan ikke jeg se at det skal være noe problem. Lykke til!!
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #20 Skrevet 17. mai 2010 har du lyst? har manne lyst? Har de mulegheit? Dersom svara er ja; kvifor i alle dagar nølar du? Sjølv vil eg gjerne ha mange...gjerne 8.... men vil ha minst 4...har sjølv vokst opp med mange søsken, og stortrivdes!
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #21 Skrevet 17. mai 2010 Ehm..når jeg blir "angrepet" for å ha en mening litt utenom alle andres, må jeg vel få lov å svare for meg? Dessuten er det mange som får barn fordi de føler at de MÅ ha en storfamilie for å bli hel, poenget er at man aldri skal få barn for å fylle et behov hos seg selv. Derfor spurte jeg som jeg gjorde.
Sånn kan det gå Skrevet 17. mai 2010 #22 Skrevet 17. mai 2010 Det er da slett ikke galskap. Har selv 8 og stortrives med det.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #23 Skrevet 17. mai 2010 Noen skrev forresten at de mente at HI allerede hadde to unger for mye etter hva vedkommende selv ønsker, men ingen gikk i strupen på henne med en gang.. Merkelig..
Anonym bruker Skrevet 18. mai 2010 #25 Skrevet 18. mai 2010 HI her. Hadde ikke tid til å sitte her inne mer i går, derfor svarte jeg ikke mer på mine egen tråd. Tusen takk for tilbakemeldinger, noen litt mer konstruktive enn andre En anonym som lurte på om jeg har ett tomrom i livet som jeg må fylle ved å føde barna. vell, nei, jeg føler intet tomrom i livet mitt. Føler jeg lever et serdeles meningsfult liv med familie, venner og fritidsaktiviteter. Tja, for andre kan det kanskje virke litt "tomt" ettersom det ikke er fyllt med spenning og eksotiske reiser. Men for meg, så er livet mitt godt. Noen her som mente at jeg allerede hadde to barn for mye. Hm? Hvorfor mener du det? Fordi det er normen, å ha to barn? Og da MÅ alle ha det samme? Eller tror du ikke at noen klarer å ta seg av flere enn to? Jeg har nå 4 fantastiske barn. Har ingen problemer med å følge de opp hverken på skolen eller på fritiden, og de har en meget god far som er her for barna like mye som meg. Selvfølgelig! De to eldste som er på skolen, klarer seg serdeles godt både med skolearbeid og sosialt, samme med 5 åringen som går i barnehage to dager i uka. Jeg tenker liksom at det er NÅ jeg har sjansen til å få så mange barn jeg/vi vil ha. Det er for sent om 10 år. Kroppen takler graviditeter veldig godt, ellers hadde det ikke vært aktuelt. Men man har jo aldri noen garanti. Rike er vi ikke, men barna har det de trenger. Norske barn har jo alt for mye og er totalt bortskjemte (synes jeg.) Derfor får ikke mine barn haugevis med leker og klær. Men det hadde de ikke gjort om de var bare to heller. Mann min sier han skal tenke på det, men er ikke fremmed for tanken, og tenker at det til syvende og sist er opp til meg. Er jo jeg som må gå gravid og føde igjen. Fødsel ja. Akuratt det gleder jeg meg ikke til. Grøss! Vondt gjør det og hardt er det. Men overlever vell en gang til hehe Nei, nå må jeg gå og vekke barn og få de avgårde til skolen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå