Mooose Skrevet 16. mai 2010 #1 Skrevet 16. mai 2010 Ved bleieskift. Jeg ser på barnestelldebatten at mange skriver at de kun vasker med klut morgen og kveld samt etter bæsjebleie. Jeg vasker med mesoft og vann hver gang jeg skifter bleie, det er kanskje for mye? Trodde det var vanlig.. Hva gjør du? Babyen min er 7 uker.
Babyønske �� Skrevet 16. mai 2010 #2 Skrevet 16. mai 2010 Ved bare tissebleie har jeg nesten aldri vasket, da må det i såfall lukte stramt av urin. Jeg mener jeg har lest i en artikkel om stell av babyer at man ikke trenger å vaske ved bare tissebleie, derfor har jeg ikke gjort det heller. Ved bæsjebleie vasker jeg med engangsklut og vann.
Ajam Skrevet 16. mai 2010 #3 Skrevet 16. mai 2010 Jeg tørket alltid over med en våt klut etter tisse bleie. På føden ble jeg fortalt at ellers burde babyen vaskes med babyolje og vann.
Ajam Skrevet 16. mai 2010 #4 Skrevet 16. mai 2010 Men nå er det snart 4 år siden.. Meninger om dette forandrer seg jo..
mamman til to gutter Skrevet 16. mai 2010 #5 Skrevet 16. mai 2010 Jeg vasker morgen og kveld og etter bæsjebleie på både han på snart 3år og han på 5uker. Lukter aldri av noen av dem. Bruker mesoft og vann og av og til litt olje ved siden av hvis det er noe som er vanskelig å få bort.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå