Gå til innhold

Hva slags vaske og skyllemiddel anbefaler dere når man har eksem?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg må skifte pga eksem til gutten, så trenger noe som er skånsomt til huden, også ønsker jeg noe som dufter rent/friskt.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har brukt neutral siden lillebror har atopisk eksem, men nå har jeg sluttet med tøymykner og tror jeg merker det litt. Har bare mesteparten av klærne i tørketrommelen.

 

Denne gangen kjøpte jeg blenda for den var på tilbud. Skal bli spennende å prøve den også =)

 

 

Skrevet

Du bør droppe noe som lukter noe som helst, parfyme irriterer huden.

Neutral vaskepulver, eller Blenda Sensitive.

Om du må ha skyllemiddel, finnes det uten parfyme.

 

Heng klærne ute til tørk, så lukter de nydelig!

Skrevet

Jeg er enig i det Blåmandag sier. Blenda sensitiv er jeg veldig fornøyd med - jeg har eksemhud! og barna mine er plaget med atopisk eksem.

Skrevet

Jenta vår har ikkje (sjeldan) eksemutbrudd, men klør veldig mykje. Det har muligens blitt bittelitt bedre etter vi bytta til neutral flytande. Brukar ikkje skyllemiddel. Omo fungerar ikkje her i huset, så no går alt på neutral.

Skrevet

Her bruker vi my eller noe bille fra ica (husker ikke hva den heter) Både jeg og minstemann reagerte på blenda sensitive, og jeg reagerer også på comfort. Tror du bare må prøve deg fram :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...