memather Skrevet 13. mai 2010 #1 Skrevet 13. mai 2010 Er dette skummelt med tanke på krybbedød, ettersom det ikke er sprinkler eller "pustehull" i "veggene"?
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 13. mai 2010 #2 Skrevet 13. mai 2010 hehe, neida, ingen fare! Det viktigste er at madrassen ikke er gammel og slitt, men fast og fin i fisken! Det er mange babyer som har tilbrakt sine første måneder i vognbagen her inne, jenta mi inkludert=)
Pikenurk nr 2ღFødt 17.juli:) Skrevet 13. mai 2010 #3 Skrevet 13. mai 2010 Jenta mi også Hadde etterhvert vognbaggen oppi vuggen for å gjøre den litt mindre. De er jo sååå små
2010 Mammaen Skrevet 13. mai 2010 #4 Skrevet 13. mai 2010 Tror ikke det er noen fare så lenge den står et luftig sted, men det jeg tenker mer på er at madrassene i vognene er mye dårligere enn en sengemadrass, og at derfor ikke bør brukes hver natt, og hver gang barnet skal sove over en lengre periode. Pga ryggen og liggestilling. Farlig er det jo ikke, men jeg tenker bare på hvordan jeg selv hadde følt det etter et par måneder på en tynn madrass uten støtte. Mulig jeg overreagerer?
kamillepersille(78) Skrevet 13. mai 2010 #5 Skrevet 13. mai 2010 Vi har innvestert i en god vogn/vognbag madrass med vilje istedet for den tynne som følger med. For våres del er det netopp fordi jeg tenker baby komemr til å tilbringe en del tid der, da vi som foreldre er typen som er masse på farten, og da tenker jeg at babyen kommer til å tilbringe en del tid der, og dermed er det en liten innvestering sammenlignet med utbytte baby har av det. Mulig jeg også overreagerer, men vil jo gjerne gjøre det "beste". Foruten å innvestere i nye madrasser har vi kjøpt det meste brukt..
memather Skrevet 13. mai 2010 Forfatter #6 Skrevet 13. mai 2010 Kamillepersille, hvor får du kjøpt ekstra madrass til vogna? Har vanlig simo-duo..
*Frøken Lykkelig med ♂* Skrevet 13. mai 2010 #7 Skrevet 13. mai 2010 gutten min sover mye i vogna. Han sover i senga si på natta men i vogna på dagen. Nå i det siste har vi ikke vært hjemme på 2 uker(pga røykutvikling i leiligheten) og da har lillegutt sovet i vogna hver natt(bor hos familie). men i vogna hans er det litt tykkere madrass enn vanlig. invisterte i dette vi også siden vi viste at vi er mye på farten. men husk at babyen ikke skal ha det for bløtt heller da:)
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 13. mai 2010 #8 Skrevet 13. mai 2010 Jeg kjøpte en billig skumgummi-madrass på Ikea, som jeg ganske enkelt tilpasset størrelsen til vognbagen ved å kutte litt. Lammeskinn på toppen av det hele og voila- et deilig lite rede for den lille til å drømme så søtt=)
memather Skrevet 13. mai 2010 Forfatter #9 Skrevet 13. mai 2010 Men hvor invisterte dere i det? Hvor får jeg kjøpt det?
Bamse&baby+spire*fødeklar* Skrevet 13. mai 2010 #10 Skrevet 13. mai 2010 sønnen min brukte også vognen mye som seng i begynnelsen, da vuggen var så stor at han rett og slett ikke fant roen til å sove der, pluss jeg hadde så kraftige ryggproblemer at jeg klarte ikke løfte ham opp hvis han lå i vuggen(som var mye lavere enn senga). Ville gjerne investert i en god madrass, ja..Gjorde ikke det selv da..får se denne gangen. Men husk å ta madrassen jevnlig utav vognen og lufte den og vognen litt. Hvis ikke kan det lett bli mugg der..!
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 13. mai 2010 #11 Skrevet 13. mai 2010 Det var som sagt veldig greit å bare kjøpe en vanlig skumgummimadrass på Ikea (litt tynnere type enn de til sprinkelsenga, men likevel en del tykkere enn vognmadrassen) og bare klippe den til, men det ønsker du kanskje ikke?
Tullball Skrevet 14. mai 2010 #12 Skrevet 14. mai 2010 TIPS: Jeg fikk tak i en ekstra vogn-bag på finn.no (gratis!). Har kjøpt hvitt stoff og en blonde-kappe (gardin) som jeg har sydd trekk av. Har tredd rosa silke bånd i kappa så den er ekstra søt. Båndene kan byttes til blå om vi får en gutt neste gang. Ville gjerne ha kurv eller vogge, da vi ikke har plass til barneseng ved siden av dobbeltsenga, men syntes det var fryktelig dyrt. Dette ble et mye billigere alternativ... Syntes ikke noe om å bruke den samme bagen hele tiden (denne er mye større enn den jeg har på vogna). Dessuten blir den jo møkkete av å være ute i all slags vær... Trekket har jeg sydd så det enkelt kan tas av og på (med borrelås) for vask. Det fine er at den enkelt kan flyttes ut i stua (i motsetning til en vogge) hvis barnet skal sove inne på dagen...
kamillepersille(78) Skrevet 14. mai 2010 #13 Skrevet 14. mai 2010 Hei mematter! Jeg bor i Køben, så kjøpte den i en butikk som heter "baby sam". De har også en nettbutikk. den madrassen vi valgte er et astma og allergi vennlig materiale som heter talalay latex, og er av mærket "Dunlopillo". Så kan du jo google og se om du finner en forhandler i Norge. Evt ville jeg tro at de har forskjellig utvalg av madrasser i en barnevognbutikk/sted de selger lift (vognbagger/bærebagger eller hva man kaller dem på norsk). Det vigtigste er at den passer i målene, og ikke er for liten (i bredde og lengde) (de har mange madrasser i forskjellige mål). I bruksanvisningen til den vognbaggen vi kjøpte stod det at hvis vi kjøpte løs madrass til, står det fra toppen av madrassen og opp til "overtrekket"/toppen av bærebaggen der man lukker,- være minst 3,5 cm. Vår madrass er 3 cm tykk. Vår bærebagg er av den bløte typen og har samme innvendige mål som selve barnevognstopp-delen, så planen er å bruke samme madrass når baby vokser ut av bærebaggen. Vi kom faktisk "tilfeldig" over den madrassen og likte den så godt, derfor kjøpte vi den (har kjøpt det meste brukt, så har god samvittighet med å innvestere i nye gode madrasser ). Men før det var planen å kjøre ut på IKEA og kjøpe en av de to billigere de har til barnesenger, og så skjære den til i målene og sy trekket inn. Lykke til med jakten på madrass
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå