Monajenten Skrevet 10. mai 2010 #1 Skrevet 10. mai 2010 I fjor vår kjøpte jeg noen nydelige Geoxstøvletter til datteren min, de kostet 799,- Planen var at hun skulle bruke dem til høsten og vinteren igjen, men de må ha vært liten i størrelsen for da høsten kom, var de omtrent for liten til henne. Det har resultert i at hun kun har brukt dem max 5 ganger, så det er jo ikke sånn at de har formet seg etter foten hennes. Jeg syns det er for dumt å bare kaste dem, ihvertfall siden de var såpass dyre og ser (og er omtrent) ubrukte. Så da lurer jeg på om jeg skal legge dem ut på finn, men er det vits? Er det noen som kjøpte brukte støvletter?
Mom2Two Skrevet 10. mai 2010 #2 Skrevet 10. mai 2010 Sikkert noen som gjør det, jeg hadde ikke gjort det. Jeg gir bort slike ting til venners barn eller nieser/nevøer.
Gjest Skrevet 10. mai 2010 #3 Skrevet 10. mai 2010 Nei. Jeg har lest et sted at sko skal man ikke arve. Tror det er pga at de former seg etter føttene de er i.. Klær går fint. :-)
Zitro Skrevet 10. mai 2010 #4 Skrevet 10. mai 2010 Ja, jeg har ihvertfall solgt viking og geox joggesko og vintersko for 100,- paret. Da blir jeg ihvertfall kvitt det. Priser over det tror jeg du vil ha vanskelig for å få solgt siden det er snakk om sko.
Monajenten Skrevet 10. mai 2010 Forfatter #5 Skrevet 10. mai 2010 Jeg er klar over at man ikke skal arve sko av den grunn du sier, men disse er omtrent ikke brukte, og jeg tror nok ikke de har rukket å forme seg etter foten hennes. Hun har brukt de max 5 ganger og da gjerne en halvtime-times tid hver gang. Har ingen å gi dem til når jeg tenker meg om, bare gutter i omgangskretsen, foruten eldre jenter. Hadde ikke tenkt å kreve tre millioner for dem altså:-p Bare lurer på hva andre tenker og evt. gjør.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå