Gå til innhold

en vanlig, neste planl. KS og nå hjemmefødsel?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg hadde en heller dårlig opplevelse , fødsel nr 1. Total umyndiggjøring, fødsel stoppet opp pga redsel og sinne. måtte lyve å si at jeg måtte tisse for å få ut barnet, de slang meg på ryggen og mente jeg skulle trykke sånn, men det klarte jeg jo ikke... vi reiste hjem 12 timer etter.

 

Neste gang ville jeg rett og slett føde hjemme uten jordmor(dette var bare 12 mnd etterpå) men der sa sambo stopp. dramatisk for han den første fødselen. og det ente med planlagt KS. desverre. for også denne opplevelsen var så LANGT ifra hva jeg ville. alt gikk som det skulle uten komplikasjoner men de dro jo avgårde med barnet og det tok 3 timer før jeg fikk se det.. selv om det ikke var noe som tilsa det. og avtalen var at barnet skulle være hos meg hele tiden. vi reiste hjemm 10-11 timer etter KS!

 

Jeg er ikke redd for fødsel, smerter elller noe. full tiltro til meg selv og kroppen men livredd sykehus. samboern støtter meg nå fullt ut og vil at vi gjør akkurat det jeg ønsker. Jeg tror hjemmefødsel fortsatt er riktigst for meg og at det da vil gå helt fint men hvordan er det etter KS? leste et sted at det da frarådes? noen som vet

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ps jeg bor 200 m fra sykehuset...

Skrevet

ja har sendt de mail men ikke fått svar

Skrevet

Så rart. Er det FIF du har sendt til, eller hjemmejordmor? Kanskje ringe?

Skrevet

Ja til de som har her akershus, FIF ja men tror det var til de spesielt. prøve igjen el ringe

Skrevet

Jeg har snakket med en av de på www.hjemmefødsel.no - hør der da vel? De kommer helt til Gjøvik i alle fall, og jeg har veldig, veldig godt inntrykk.

Skrevet

endt mail til de og! så venter spen:) når skal du ha?

Skrevet

Vært inne på Hjemmefødsel.no og sett denne filmen. Veldig rørende, men den viser også at kvinner som har hatt både en og to keisersnitt, og att på til har født store barn, fortsatt kan klare en hjemmefødsel hvis de vil og alt ellers er tilrettelagt for det. Men det kommer jo også ann på hjemmejordmor, om hun er villig til å ta den risikoen?? Om hun har erfaring med dette fra før??? Kanskje det kan være lurt å høre med flere enn en jordmor?? Mulig det går litt på skjønn???

 

Her er i hvert fall adressen til filmen jeg nevnte:

 

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fvimeo.com%2F5648654&h=550f7

Skrevet

22. september er terminen min. En gutt ser det ut til, har en av hver fra før

Skrevet

Ja, det er stor forskjell på hva forskjellige jordmødre synes er greit og ikke hjemme. Lurt å sjekke flere om man ikke kommer i havn med den første man hører med.

Skrevet

et var esm var anonym:) fått avtale meg ei herlig dame. og det blir hjemmefødsel. Hørte med flere men ikke alle var like positive nei.

Skrevet

det var jeg som var anonym skulle det stå

Skrevet

Så flott! Nydelig navn du har på jenta di forresten, her heter mine Martine og Petter ;)

Skrevet

Her er det Martine april 07 og Astor april 08

 

Hvor gamle er barna dine? skulle de bli med på fødsel? her skal de i allefall gjøre det de da pleier(beg i barnehage i august for første gang) er de hjemme akkurat da så er de hjemme. om ikke så er vel det greit og. men skal ha back up med ei vennine.

Skrevet

Martine er født i januar 05 og Petter i april 07. De skal være hjemme, ja - kommer til å holde dem hjemme fra barnehagen eller hente dem om det skjer mens de er der. Men de har DILLA på fødsel, altså ;)

 

Moro å høre om flere som begynner sent i barnehagen. Mine begynte i august i fjor, etter å ha vært hjemme med meg til de var hhv. fire og et halvt og nesten to og et halvt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...