Full house Skrevet 29. april 2010 #1 Skrevet 29. april 2010 Hva er deres mening? Begge mine venninner mener selvfølgelig at "deres" vogn er best, og da blir man litt i villrede. Hva mener dere? Fordeler og ulemper? Her hadde det vært moro med mange svar, slik at jeg kan vise de etterpå! ;-)
Gulosten™ Skrevet 29. april 2010 #2 Skrevet 29. april 2010 Personlig er jeg for OTH så klart. Fordi jeg "kjører" det selv For meg er TFK`n litt for stor og stikker seg for mye ut når man triller, det er så masse ekstra med den liksom (spesielt når man får litt farge på den). Jeg syns også sittedelen er for brei. Bakhjulene er det veldig fin bredde på. Den er slitsom å trille, og styret er altfor laaangt, kunne godt kutta ut den "buen" og hatt litt annerledes regulering av håndtaket. OTH blir derimot veeeeeldig lang når man slår den sammen. Men det er det eneste jeg har å utsette på den. TFK kan brettes sammen et ekstra ledd når man slår den sammen. Det er god plass i begge handlekurvene, regulerbare håndtak, man kan ikke snu sittedelen på noen av dem, TFK har håndbrems (noe jeg aldri har skjønt poenget med, bare en finesse man liksom betaler ekstra for). TFK regulerer ryggen med glidelås, OTH har reimer og man får et trinnløst ryggstøtte. Tja, var det jeg kom på i farta! Begge kan ha adaptere til babybilseter, OTH til Maxi Cosi og TFK til Britax...
Full house Skrevet 29. april 2010 Forfatter #3 Skrevet 29. april 2010 Jeg synes OTH ser penere ut jeg da :-) Må innrømme det. Kom gjerne med flere meninger! :-)
ALIICE Skrevet 29. april 2010 #4 Skrevet 29. april 2010 Ville uten tvil valgt OTH. Den har mye bedre kvalitet enn TFK, og er bedre å trille. Dessuten synes jeg TFK er en grusomt ruvende vogn, med altformye fixfakserier på. OTH er stilren:)
Jentemammaen Skrevet 29. april 2010 #5 Skrevet 29. april 2010 Har begge. Syns MB er best å trille, men TFK er den beste for barnet. MB vokser de fortere i fra, TFK varer leeenge... Syns MB er den peneste, men liker godt at TFK har håndbrems... Syns begge er supre jeg!
erteposen + 4 Skrevet 29. april 2010 #6 Skrevet 29. april 2010 Jeg er nok enig med deg her. TFK er super med håndbrems, den blir liten og som tvillingvogn er den helt super. Jeg har mb som vanlig vogn, og holder nok en knapp på tfk.
Mammen til Nurket Skrevet 29. april 2010 #7 Skrevet 29. april 2010 OTH!!!!!!!!!!! Uten tvil! Praktisk, lett og snerten vogn
MintCondition Skrevet 29. april 2010 #8 Skrevet 29. april 2010 OTH, helt klart. Den er nettere, penere, og enklere å trille. Samtlige jeg kjenner med tfk har hatt plenty punkteringer og ting som har blitt ødelagt også...aldri skjedd noe med vår vogn. Vi kjøpte den i 2006 til storesøster, og bruker den nå til lillebror på halvannet... At barn vokser ut av den nekter jeg å tro?? Med mindre man har gigalange barn, eller slutter med vogn pinlig seint
Mrs. Bouquet Skrevet 29. april 2010 #9 Skrevet 29. april 2010 OTH eller Mountain buggy som den heter nå. Men hva er vitsen med å krangle om dette. Kvaliteten er vel omtrent lik, så det er bare smak og behag som avgjør hvilken som er best.
Tuddeli Skrevet 29. april 2010 #10 Skrevet 29. april 2010 Må bare komme med en liten betraktning. Skal du bruke den kun som sportsvogn, eller har du tenkt å bruke den med bag også? Enten nå eller med neste barn kanskje? OTH har nemlig veldig liten bag, så da kommer det jo litt an på når året det er i forhold til om det funker, med en 4mnd gammel baby i vinterpose kan det bli trangt.... Dette var hovedgrunnen til at jeg valgte TFK, er forøvrig veldig fornøyd, men begge vognene er sikkert veldig bra :-)
Jentemammaen Skrevet 29. april 2010 #11 Skrevet 29. april 2010 For en utrolig teit måte å svare på! Jeg har en ganske lang toåring, ca 95 cm tipper jeg, og hun sov dårlig i MB nå fordi hodet stanget opp i taket. Men hun er absolutt ikke unormalt lang! Dersom du mener at det er pinlig sent for en på to år å sitte i vogn, så deg om det! Her jeg bor er det MEGET vanlig! Foretrekker TFK nå, der er det supergod plass, og vi kan gå laaange turer. Det er nemlig vanskelig å gå langt med en toåring ellers. Kan også føye til at barn er forskjellige, kanskje dine er veldig små i overkroppen... Har ikke hatt punkteringer med TFK, men har hatt 2 med MB, det tror jeg kommer veldig an på hvor heldig eller uheldig man er. Konklusjonen min er fortsatt at vognene er gode begge to, men har litt ulike egenskaper.
Gulosten™ Skrevet 30. april 2010 #12 Skrevet 30. april 2010 Enig med den, bagen til OTH er pinlig liten. 73 cm. TFK-bagen er 10 cm lenger. Når det er sagt, var min klump på 4 måneder grusomt uinteressert i å ligge i den bagen i alle fall, så vi bytta til sportsdelen da.
~sjiraff~ Skrevet 30. april 2010 #13 Skrevet 30. april 2010 For meg ville TFK vært det eneste valget av de to vognene. Ene og alene fordi OTH er for liten for mitt barn. Vi bytte vogn da minsten var 15 mnd og av alle vognene vi prøvde var det EW og TFK som var store nok. Hodet hans subbet i kalesjen på OTh. (skal selvsagt sies at han er stor for alderen).
Gjest Skrevet 30. april 2010 #14 Skrevet 30. april 2010 Vittig =) Jeg ville valgt oth nettop fordi den er så stor... Min gutt satt i den når han var 4 1/" (Slapp av damer, kun når vi måtte "lufte" han etter krupp anfallene...) Nå sitter lille tuppa i den (1 år) og føler hu drukner litt i den fortsatt! Er det blitt en forandring på modellen??? Mi vogn er ca 4 år gammel =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå