Anonym bruker Skrevet 27. april 2010 #1 Skrevet 27. april 2010 Han er ett år. De siste par ukene har det vært slik: Når han f.eks leker med klosser - har akkurat lært å stable dem oppå hverandre - så sutrer og smågråter han omtrent hele tiden, når han ikke får til det han vil. Når han begynner å stable, går det fint, og han får til å stable inntil tre klosser oppå hverandre, men ettersom han blir sliten eller ukonsentrert, og ikke greier å få dem oppå hverandre, eller han setter dem skjevt så tårnet faller, så blir han så veldig frustrert. Sutrer og ender opp i gråting.. Han høres ikke sint ut heller, bare veldig sår og fortvilet.. Det blir så ille at jeg må rydde vekk klossene flere ganger om dagen, selv om han trekkes mot å leke med dem som om de var magneter ;-) På samme måten er han - om ikke like ille - med andre ting han ikke får til, f.eks legge en ball oppå stolen osv, hvis den faller ned blir han helt fortvilet og går raskt fra sutring til gråt.. Er det noen som har lignende barn? Er det vanlig i en utviklingsfase at det er sånn eller? Må legge til at det har skjedd veldig mye for han de siste par ukene. Han får jeksler på begge sider nede, han har tatt sine første skritt uten støtte, og han har begynt å bygge tårn med klosser (mens han tidligere bare puttet klossene i en bøtte og tok dem ut igjen, og ga til oss osv).. Jeg synes det er veldig frustrerende og slitsomt og ikke minst så ser det så vondt ut for han... Noen som har lignende erfaringer eller evt råd så tar jeg imot med stor takk:-)
Anonym bruker Skrevet 27. april 2010 #2 Skrevet 27. april 2010 Heisann. Det er nok helt normalt. Han har oppdaget at han får til å gjøre forskjellige ting og blir frustrert når det ikke helt går slik han ønsker. En del av utviklingen.
Anonym bruker Skrevet 27. april 2010 #3 Skrevet 27. april 2010 Det tyder på at han er smart og vil mye. Men han har ikke motorikk til å gjennomføre sine planer, og blir derfor frustrert.
Anne-B. Skrevet 27. april 2010 #4 Skrevet 27. april 2010 Det er helt normalt, og til en viss grad sunt å føle litt på frustrasjon, det er en del av utviklingen. Etter hvert vil han utvikle motorikken, og da går det bedre. Er sikkert fint om du leker med klosser sammen med ham av og til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå