Ronja&Odin Skrevet 27. april 2010 #1 Skrevet 27. april 2010 jeg er så innmarri sliten.. føler jef er alene om alt, og alt er bare rævarett og slett.. prøvde og forklare gubben at jeg hadde satt pris på om han kunne late som han brøy seg litt i allefall, men neida.. da tuller han det bare bort.. føler meg som alene mamma.. gubben jobber annenhver uke, den uka han jobber så er han sliten fordi han jobber og kan derfor ikke gjøre noe, og spør jeg etter noe, så gjør jeg ikke annet en og mase på at han må gjøre ting... den uka han har fri, så har han tross alt fri uke og må alappe av og lade opp til jobbuke igjen... men hva med meg da?? bekkenløsing, vond rygg, lite jærn og urinveisinnfeksjon.. er oppe hver time om natta og pisser så er ikke akkuratt uthvilt når jeg våkner, og må stå opp med ei på 2,5 år.. hun har i tillegg vært sjuk i 3 dager så hun har ikke vært i barnehagen, de 50 % hun egentlig skulle vært der... må få det ut et sted... sitter bare og griner og syns synd på meg selv, og det hjelper ikke veldig akkuratt =(
sprellemor Skrevet 27. april 2010 #2 Skrevet 27. april 2010 Det hørtes veldig slitsomt ut. Han må skjønne at å være gravid er en jobb som foregår 24 timer i døgnet og at du ikke får noen friuke etter en jobbuke. Og at det å være gravid når man har et barn fra før er noe helt annet enn å være gravid første gang. Tar du noe antibiotika mot urinveisinfeksjonen din? Og tar du jern? Duroferon? Jeg kræsjet, dvs. ble utslitt. Mannen min gjør nesten alt (han gjorde allerede nesten alt mens jeg var i jobb og brukte alle kreftene min der. Har antagelig blitt gradvis utslitt over tid.) Han kan jo glede seg til du ikke kommer deg opp mer, og han må stille opp. Men jeg tror det hjelper veldig å bli kvitt urinveisinfeksjonen. Drikk tranebær-juice. Og kamomille-te. Og masse vann :-) God bedring, og lykke til.
Ronja&Odin Skrevet 27. april 2010 Forfatter #3 Skrevet 27. april 2010 ja tar pensilin, jern, tran, folat (hadde lite av det også) men føler at det ikke hjelper noe når jeg ikke får hvilt meg.. er ganske sikker på at hadde jeg hatt en hel dag jeg ble varta opp litt og kunne slappe av uten og tenke på jentungen i det heletatt så hadde formen vært kjempe fin igjen... eneste "oppgaven" han har er og støvsuge og vaske gulv fordi jeg ikke klarer det selv.. men han klarer ikke det han heller tydeligvis.... og vi har langhåra shæfer så gulva her er såååå vakre... heldig du er da =) flinke mannen din (: han fortjener en skikkelig klapp på skuldra takk og lykke til til deg oså=))
FruBoger fødeklar Skrevet 28. april 2010 #4 Skrevet 28. april 2010 Hvem trenger en hel uke på å lade opp til jobb? Dette burde være rutine for han, han burde være vant til kjøret om det er det som er. OG trener man litt hver dag så får man mer energi og mindre "hvilebehov". Ingen som er like "slitne" og pinglete som disse gubba synes jeg... Jeg var på sykehuset på natta og kom hjem ved 2tiden, jeg sto fortsatt opp på morgene med vesla (0630) mens han lå å sov (startet 13)..! At ikke gubba har vett på å legge seg, men de lever vel fortsatt litt i tenårene med seg selv først i setet..
Ronja&Odin Skrevet 28. april 2010 Forfatter #5 Skrevet 28. april 2010 ja noe er det... lurer på hvordan det blir når vi får to unger jeg.. alt jeg gjør er en selvfølge.. hva hvis han må lage middagen sin sjøl, vaske klærne sine eller whatever... da dævern nok.. jeg må til og med lage matpakke til han, hvis ikke så kjøper han seg dyre luncher på statoil HVER DAG!!! også blir han sur når jeg psøver og forklare han hva jeg mener... jeg har også sagt at jeg vil selge hunden vår, for det blir for mye for meg når jeg er alene. og jeg syns han fortjener bedre.. og da skulle han vise meg at han skulle ta kjempe ansvar for han.. en siste sjanse sa han.. han skulle gå minst en times tur om dagen når han har jobbuke og lenger i friuka... men får bikkja tur av han hver dag? neei.. og når jeg sier at da legger vi ut anonse så ber han MEG om og slappe av... faens gubbe ass... han motsier seg selv.. og jeg er så sliten av det... værre en jenta på 2 han innimellom
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå