Gjest Skrevet 27. april 2010 #2 Skrevet 27. april 2010 Det er det delte meninger om. Noen mener at det kan resultere i styrfødsel og stresse babyen så den bæsjer i fostervannet (akkurat det må man forsøke å unngå¨..) og enkelte har fått beskjed av legen sin om at de gjerne må forsøke en skje med lakserolje, feks i juice e.l. for å få i gang ting.. Tror jeg ville unngått det, pga usikkerheten og siden noen mener det er så farlig.
vero:o) Skrevet 27. april 2010 #3 Skrevet 27. april 2010 har hørt mange jordmødre si det er fy fy!det skal du ikke gjøre... så da lar jeg vere ..selv om jeg er 10 dager over termin... :/
spire nr.3 Skrevet 27. april 2010 #4 Skrevet 27. april 2010 Jeg tok lakserolje med forrige mann. Det funket veldig bra. Fødselen gikk fort, men det var jeg forespeilt på forhånd. 5 timer etter inntak av oljen var beibien født. Jordmora mi har ikke sagt noe om at dette er farlig, men en skal bruke det med forsiktighet, spesielt de som har hatt raske fødsler før. Men det høres litt rart ut om beibien skal bli mer stresset av dette enn når fødselen starter av seg selv. Høres ikke logisk ut for meg. Rier får en jo uansett... Men dette er jo noe en må føle på selv, tror selv at en må være moden og klar for å kunne sette noe igang. Jeg kunne gjerne tatt det igjen, men ønsker ikke at det skal gå fortere enn forrige gang. Kanskje bare halv dose?? (En stor fordel er jo at en får tømt tarmen)
påtjukken Skrevet 27. april 2010 #5 Skrevet 27. april 2010 uff prøvde dette sist sv.skap.. ikkje til å anbefale.. fødselen ble ikkje satt i gang, eg var bare kjempe dårlig i 2 dager etterpå.. aldri i livet om eg skal prøve det igjen.. tror ikkje det er farlig for babyen, men kan gi en styrt fødsel og da kan du rivne veldig.. eg fikk ingen styrtfødsel men en fødsel på 36 timer og den starta ei uke etter eg tok lakserolje så hjalp lite her.. (da var eg 5 dager på overtid)
(; SURREHUE ;) Skrevet 27. april 2010 #6 Skrevet 27. april 2010 hva er lakserolje? heter d d? fåes kjøpt på apotek?
Gjest Skrevet 27. april 2010 #7 Skrevet 27. april 2010 Kraftig avføringsmiddel som fås kjøpt på apotek:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå