Gå til innhold

Forvirra over rettigheter... noen som kan hjelpe??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Pløyer nav og lånekassen sine sidere, men jeg finner ikke ut det jeg vil...

Jeg går på attføring, men det heter vel arbeidsaklaringspenger nå.. Jeg har hatt to tette fødsler og jammen blir det ikke en tett til! altså 3 fødsler på 3,5 år... Så utdannigen min har vært noe opphakket grunnet dette, har også vært syk i det 2.svangerskapet.

Meningen var at jeg skulle fortsette på skolen igjen til høsten, men med termin i desember så blir det vanskelig. Da får jeg jo kun gått 4-5 mnd og får ikke opptjent meg retten til foreldrepenger fra lånekassen.

MEN nå har jeg kommet på den lure ideen å ta fjernundervisning! Hvis jeg tar fjernundervisning og ikke tar permisjon fra studiene (mer enn de opbligatoriske ukene) har far rett på permisjon da? Jeg er jo fulltidsstudent selvom jeg benytter meg av fjernundervisning?

Har ikke økonomi til å henge mer etter med utdannelsen nå...

Og er det blitt sånn at far uansett har 10 uker permisjon nå?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...