MiraculixGRAVID Skrevet 21. april 2010 #1 Skrevet 21. april 2010 Spennende syklus dette her, første runde med pergo :-) Vi skal til gyn dag 14 for å se hvordan eggene har reagert, men jeg har jo hørt om noen som får el på dag 12 også med pergo. Så da blir jeg usikker på om jeg burde begynne å teste såå tidlig. Har vanligvis 35 dagers sykluser, og pos eltest på dag 17-19 som regel. Burde jeg teste noen dager før gyn kanskje, og deretter vil vel ho se sånn ca når eggløsning vil bli?
Dotten Skrevet 22. april 2010 #2 Skrevet 22. april 2010 Jeg ville startet på dag 12 bare sånn for sikkerhetsskyld jeg. Bedre å sjekke et par dager for mye enn å risikere å bomme på el Lykke til!
☆Meg og lille snuppis+knerten☆ Skrevet 22. april 2010 #3 Skrevet 22. april 2010 Det er ikke alle som får EL selv med pergo - men tommelfinger-regelen sier at man får EL mellom 5-10 dager etter inntak av siste pergotime tabl. Jeg har fått EL ca 10 dager etter siste pergo-tabl !! Man bør begynne å teste etter EL på ca dag 12 dersom man har 28 dagers syklus - men pergo kan gi deg forsinket eggløsning eller tidligere eggløsning enn det du normalt pleier å ha, det er veldig individuelt, men i mitt tilfelle får jeg ca 2 dager lenger syklus når jeg går på pergo. Har fem kurer bak meg, fire dobbeltkurer og 1 trippelkur. Denne syklusen her testet jeg etter EL 3 ganger om dagen, morgen, ettermiddag og kveld - og denne gangen hadde jeg veldig kort LH-stigning, negativ på morgenen, positiv på ettermiddagen og negativ igjen på kvelden. Hadde jeg ikke testet meg ekstra hadde jeg gått glipp av LH-stigningen og kanskje bommet på EL, neida, hehe - med sex annenhver dag fra syklus dag 6 og frem til IKM så bommer man ikke, hehe - men det betyr ikke at man blir gravid selv om om treffer på EL, 60-80% av alle befruktede egg utvikler seg ikke til spire og noen får kanskje bare en kraftigere menstruasjon enn normalt, kanskje 1-2 dager forsinket også... I dag er jeg på syklusdag 23 og har vært til gyn (igjen!) for ny UL og nye blodprøver - krysser fingrene selv for ett lite mirakel snart Lykke til Klem fra
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå