Anonym bruker Skrevet 14. april 2010 #1 Skrevet 14. april 2010 Hun er 8 år og læreren er en mann på rundt 30. Har alltid syns han har vært litt spesiell og i går var jeg på foreldremøte...gikk fint det helt til han skulle avslutte samtalen, han sier da"xxxxx er en veldig fin jente. Blir kjekt når hun får bryster" HVA MENTE HAN MED DET?? Ble så bekymret og skeptisk...Hun er så blid og fornøyd og trives i klassen sin. Tankene går direkte til et scenario jeg ikke kan forestille meg... :( Jeg trenger noen ord fra dere vise kvinner...
Anonym bruker Skrevet 14. april 2010 #3 Skrevet 14. april 2010 Helt sant, sa han det? Da er det UTROLIG merkelig at du som mor reagerer med å spørre på dib hva han mente.... Jeg ville ringt sjefen hans og holdt min datter hjemme fra skolen til læreren var permitert/sparket/flyttet...
Dunder Skrevet 14. april 2010 #4 Skrevet 14. april 2010 Dette var en meget merkelig ting å si, og det er ikke rart du reagerer (hørte du riktig?). Dette bør du ta opp direkte med skolens ledelse så snart som mulig.
Ugl@ Skrevet 14. april 2010 #5 Skrevet 14. april 2010 Jeg hadd tatt det opp med en overordnet og meldt bekymring ang denne kommentaren. Det er totalt uhørt av en voksen mann og særlig en lærer å komme med en slik kommentar. Jeg hadde blitt meget bekymret som mor hvis en lærer hadde sagt noe sånt om mine jenter.
Anonym bruker Skrevet 14. april 2010 #6 Skrevet 14. april 2010 Om dette er sant, så tar du det selvsagt opp med rektor.. Er jo ikke lett å vite hva han mente, men slike uttalelser skal ikke komme fra en lærer.
Anonym bruker Skrevet 14. april 2010 #7 Skrevet 14. april 2010 13:10: Jeg skulle ønske det var det, men det er det ikke! Skjønner ikke hvordan en voksen person, en lærer kan tillate seg å si noe sånt om en elev! Hi
Figa Skrevet 14. april 2010 #8 Skrevet 14. april 2010 Hvis dette er sant, så er datteren din sin lærer en jævla gris. Jeg hadde snakket med rektor på skolen og kanskje til og med tatt henne ut av klassen inntil han ikke var der lengre.
Figa Skrevet 14. april 2010 #9 Skrevet 14. april 2010 Men hva svarte du? Spurte du ikke om hva han mente?
Gjest Skrevet 14. april 2010 #10 Skrevet 14. april 2010 What?! Når en lærer kommer med sånne kommentarer høres det umiddelbart urovekkende ut... Du må prate med skolen og rektor. Dette skal jo ikke skje! "Stand your ground" og lykke til! Håper alt er bra med din datter og deg!
Anonym bruker Skrevet 14. april 2010 #11 Skrevet 14. april 2010 Helt sikker på at du ikke misforstod?
Anonym bruker Skrevet 14. april 2010 #12 Skrevet 14. april 2010 Figa: Jo, det kom ut et forskrekket "hæhh?" mens jeg sto der med åpen munn. Da sa han "bryster er vakkert på unge jenter" så fikk han plutselig hastverk og måtte gå til et annet møte. Tror jammen jeg møter opp på rektors kontor i dag. Datteren min kom akkurat inn døren så jeg skal spørre henne om dagen først.
LillaGorilla♥♥ Skrevet 14. april 2010 #13 Skrevet 14. april 2010 Hvis dette er sant; LURER du virkelig på hva du skal gjøre?
Anonym bruker Skrevet 14. april 2010 #14 Skrevet 14. april 2010 Ja, dette synes jeg du skal ta opp allerede i dag. Ikke fortell dette til datteren din.
Ugl@ Skrevet 14. april 2010 #15 Skrevet 14. april 2010 Du tuller nå???? Jeg håper det faktisk. Hvis ikke så bør du virkelig gå videre med dette. Også informere andre foreldre, særlig de med jenter. Høre om han har kommet men lignene kommentarer til andre. Uansett, ikke la dem feie dette under teppet, tyder jo på at mannen ikke er helt riktig skrudd sammen. Skjønner godt at du ble sjokkert, hadde vel enten minste munn og mæle i første omgang selv, eller blitt rasende der og da og kjefta ham huda full, ikke godt å vite hvilken av reaksjonene jeg ville fått.
brooklyn Skrevet 14. april 2010 #16 Skrevet 14. april 2010 ja det tenker jeg også....Ikke at jeg tror på dette for et halvt øre, men ok. HVIS det er sant, HVA I ALL VERDEN SKAL DU GJØRE?????
Anonym bruker Skrevet 14. april 2010 #17 Skrevet 14. april 2010 Det var mine tanker også Lilleva. Om det er flere foreldre som er så tafatte, så er det ikke rart det er mange barn som blir mishandlet i sine hjem og andre instanser med foreldre som tilskuere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå