Gå til innhold

Flere her som føler seg distre og litt surrete?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har termin 31. juli. Og til lenger jeg kommer i graviditeten til mer distre og glemsom blir jeg. Holder på å få opplæring i noe nytt på jobb også, men det går ikke inn i hodet på langt nær så fort som tidligere. Føler meg skikkelig ukonsentrert ofte. I tillegg er jeg klumsete og velter ned glass og greier. På de siste to ukene har jeg veltet to fulle glass og en kopp bare fordi jeg surrer.

 

Flere som merker noe av dette fenomenet? Har vurdert å ta med omega3 for å se om det hjelper. Huffa meg. Dette er litt flaut altså ;-)

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja! Gjett om. Jeg surrer og glemmer og vaser rundt i min egen verden. Synes det har blitt skikkelig vanskelig å konsentrere seg. Hehe, av og til bare detter ting ut av henda mine.

Og jeg tar omega-3:P

 

Er vel bare en av de mange rare tingene som skjer med oss i løpet av graviditeten:)

Skrevet

Hehe, er blitt veldig glemsk! Trodde tidligere det kom av at hodet mitt var okkupert av en uventet graviditetsnyhet, men merker at det blir verre og verre. Kan love å gjøre ting som jeg glemmer like fort. Har blitt flink til å skrive ned ting da. Men så glemmer jeg gjerne hvor huskeboka mi er :S

Skrevet

jeg har termin 29 juli, og etter at jeg ble gravid har jeg blitt utrolig distre og surrete... slepphendt er e og. Pleide å huske alt mulig å ha skikklelig stålkotroll på ALT mulig.. men nå er det borte... lurer på hvorfor det egentlig

Skrevet

Ren og skjær flaks som fikk meg i 40årsdag på lørdag...det var aldeles borte for meg når jeg plutselig kom på det sent fredag kveld!!!

Hvordan skal dette gå hvis det skal bli verre...? Jeg har jo ikke termin før i oktober :-S Er også normalt svært systematisk og med full oversikt på tross av mange baller i luften som mange andre her....hjelp! Klarte å glemme 1. svangerskapskontroll også jeg...dvs jeg la inn feil dato på kalenderen på mobilen....ikke meg til vanlig i det hele tatt!

Skrevet

Hodet fungerer bra fremdeles, men jeg føler meg veldig klumsete. Jeg dulter borti ting, snubler i ledninger og velter glass. Mannen min bare ler av meg, for jeg har virkelig hatt god kroppsbeherskelse inntil nå. Men det har faktisk hjulpet litt å trene balanse. De har en sånn balansepute på treningssenteret, så jeg står på den med ett bein i ca 30 sek, og gjentar 2 - 3 ganger per bein. Kanskje noe å prøve? Uansett så er det nok helt normalt, vi får trøste oss med at det kommer til å gå over:-)

Skrevet

Nå ble jeg letta ;) Det var godt å lese at samtlige som har svart meg her kjenner på det samme som meg. For jeg har av og til begynt å lure på hva som foregår med meg.

 

Ja vi får trøste oss med at dette vil gå over når babyen er ute. Men jeg håper virkelig at fenomenet ikke forsterker seg enda mer utover i graviditeten. Da får jeg i så fall noen rare måneder frem til prinsessa har ankommet.

 

 

Lykke til alle sammen! :)

Skrevet

Leste nylig at britiske forskere har funnet ut at når man er gravid, så reduseres hukommelsen i takt med at magen vokser, så vi får trøste oss med at vi ikke er alene, og håpe at det går over når babyen er ute :)

Skrevet

Da er det altså bevist :) Greit å vite.

 

Satser på å være snart tilbake til meg selv etter vesla kommer ut. Skal holde ut alle vondter og rare greier som foregår i kroppen, for en får jo en slik flott premie til slutt :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...