Gjest Skrevet 9. april 2010 #1 Skrevet 9. april 2010 Hvordan kjennes de magesmertene ut? Jeg er i grenseland til pre eklampsi og har fått beskjed om å ha lav grense for å kontakte legevakten. Nå sitter jeg å kjenner litt etter, men jeg lurer på hvordan de magesmertene er.... Noen som veit?
Fødeklar med stor F Skrevet 9. april 2010 #2 Skrevet 9. april 2010 Husker de som litt diffuse, litt som et belte som ligger over magen på en måte, ikke sterke var mine..jeg hadde alvorlig preeklamsi... Smerter øverst i magen hadde jeg også, men det har jeg nå også og har ikke tegn til preeklamsi denne gangen.. Ta en telefon hvis du er usikker, skader jo ikke å komme inn og sjekke uring og bt:)
Gjest Skrevet 9. april 2010 #3 Skrevet 9. april 2010 Så skremmende at du sier det. Det var det jeg kjente igår. Som et belte over magen. Jeg har gjort avtale med jordmor om å dra til legevakten imorgen på kontroll. Har du noen erfaring med den hodepinen som og kommer? Hadde du bare pannehodepine eller kjente du hodepine bak i hodet og?
Fødeklar med stor F Skrevet 9. april 2010 #4 Skrevet 9. april 2010 det var ikke meninge å skremme deg, husk at vi er forskjellige og kan oppleve preeklamsi på mange forskjellige måter. Jeg hadde feks ikke høyt blodtrykk, noe som de aller aller fleste har.. Jeg hadde mye pannehodepine, men kan heller ikke si at det kom av dette, fordi jeg har den samme hodepinen nå til tider, og som sagt jeg har ikke tegn til preeklamsi nå (uke33) Men den forsvant ikke med paracet mener jeg å huske.. Var også kvalm om morgenen og hadde en urolig følelse i kroppen. Hvis du bare kjente denne magesmerten i går, tror jeg ikke det er så farlig, mener å huske at den følelsen jeg hadde var ganske konstant, ca fra uke 34-35. Du sier du er i grenseland, hva betyr det?
Gjest Skrevet 9. april 2010 #5 Skrevet 9. april 2010 Jeg har høyt blodtrykk, protein i urinen, og ødemer. Men da jeg var sist hos jordmor kunne jeg ikke si om jeg hadde hatt "kliniske" symptomer som visstnok var magesmerter og synsforstyrrelser. Hun snakket med legen på føden som kunne si at jeg er i grenseland og skulle derfor ha lav terskel for å ringe legevakta. Før påske hadde jeg definisjonen på pre eklampsi, men fikk ikke diagnosen fordi jeg hadde en urinveisinfeskjon som visstnok gjorde at jeg fikk de symptomene. Da hadde jeg og pannehodepine. Nå er greia igang igjen og jeg skal ha lavere terskel. Var i ganske dårlig form før påske, så derfor tror jeg at jeg er veldig følsom nå for symptomene. Syns det er veldig vanskelig...
Fødeklar med stor F Skrevet 9. april 2010 #6 Skrevet 9. april 2010 huff ja, skjønner godt du syns det er vanskelig..men du skal kjenne på deg selv og føler du at noe er galt så ikke gå og gnag på det, gå og sjekk det ut!..Nå skal du jo på legevakten i morgen så da får du sjekka ståa da. Lykke til, håper du slipper å gå gjennom en alvorlig preeklamsi... håper også du er såpass langt på vei at det ikke blir mange uker for deg å vente..
Gjest Skrevet 9. april 2010 #7 Skrevet 9. april 2010 termin 9. mai. Ikke lenge igjen Men lenge å måtte sitte i ro hvis det blir utfallet av det her. Vel vel, får ta ting som de kommer. Takk for svarene dine
mamma00 Skrevet 9. april 2010 #8 Skrevet 9. april 2010 Hei! Jeg hadde også alvorlig preeklampsi i svangerskapet med datteren min. For mitt vedkommende endte det i fødsel etter drøyt 28 uker og et nurk på under en kilo. Når det er sagt, har det gått helt fint med henne etterpå :-) Hadde både høyt blodtrykk men aller mest protein i urinen, og kjenner igjen både smerten som et belte over magen og pannehodepine. Men magesmerten var ikke konstant for min del, den kom og gikk. Tror det er veldig lurt av deg å ta en sjekk i morgen. Jeg er litt overrasket over at de har tatt så lett på det hele, men du er jo langt nærmere termin, og det er kanskje grunnen - det blir ofte mindre alvorlig da. Men var jeg deg ville jeg spørre og grave og sørge for at de tar deg på alvor. De bør også gjøre en vekstestimerings-UL for å sjekke at barnet vokser som det skal. Masse lykke til, du er så langt på vei at dette uansett går veldig bra skal du se! Bare pass på at de tar vare på deg og nurket frem til fødsel!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå