Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #1 Skrevet 9. april 2010 Hører på nyhetene nå at det skal bli forbudt å skjelle ut ungene så andre hører det, eller å utsette dem for skremmende ting. Hvordan ser DU for deg at denne loven kan fungere?
blond Skrevet 9. april 2010 #2 Skrevet 9. april 2010 Super lov, det er mye bedre å skjelle ut ungene innenfor husets fire vegger!
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #3 Skrevet 9. april 2010 Idiotisk. Noen ganger må man si fra til barna om at de må oppføre seg, og å vente til man kommer hjem er jo latterlig! Hvilket signal gir det? Med en gang man kommer inn ytterdøra, så får barna leksjoner om ditten og datten?
Dronningen! Skrevet 9. april 2010 #4 Skrevet 9. april 2010 Det er vel heller den nye tilføyelsen i barneloven du tenker på? http://www.abcnyheter.no/nyheter/politikk/100409/na-er-det-ikke-lenger-lov-klapse-barn
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #5 Skrevet 9. april 2010 Hvem er det som skal fremme det lovforslaget? For jeg går ut i fra at det er et lovforslag du sikter til, og ikke en lov som allerede er vedtatt?
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #6 Skrevet 9. april 2010 Man skal vel ikke skjelle ut barna hverken her eller der. Snakke til de er noe annet..
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #7 Skrevet 9. april 2010 Gled deg til du får en unge som tar tilfart mot bolledisken på matbutikken og tar et jafs av 5-6 forskjellige boller. For femte gang. Lykke til med praten.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #8 Skrevet 9. april 2010 Snakke til barna, ikke snakke med! Med å skjelle ut barna forbinder jeg det med skrik, trusler og grise kjefting..
Dronningen! Skrevet 9. april 2010 #9 Skrevet 9. april 2010 For 5. gang?? Ungen min hadde vært ute av butikken og nesten hjemme før 3. gang!!
Gjest Morn du Skrevet 9. april 2010 #10 Skrevet 9. april 2010 Om du skjelte ut ungen din alle de fire gangene før, hjalp det jo ikke en dritt. Enten lar du vær å ta med ungen på butikken, eller så får du prate med h'n før dere går inn på butikken og gjerne etterpå og. Og hjemme. om at sånt gjør man ikke. Å skjelle ut hjelper jo ikke.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #11 Skrevet 9. april 2010 " Jeg er glad for at all tvil en gang for alle er ryddet bort. Alle former for vold rettet mot barn – selv om det skjer som ledd i barneoppdragelsen, er totalt uakseptabelt i dette landet, sier barneminister Audun Lysbakken (SV) i en pressemelding. Den endrede barneloven presiserer også at barn ikke skal utsettes for skremmende eller plagsom opptreden, som å låse barnet inn i et rom eller bruke trusler om straff."
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #12 Skrevet 9. april 2010 Men det er jo forskjell på utskjelling og trusler og forespeiling av handlingers konsekvenser.
Dronningen! Skrevet 9. april 2010 #13 Skrevet 9. april 2010 Ja det er stor forskjell på det 17:30 men det spørs vel på hvem som tolker loven.... Jeg tolket det ikke som at det ikke var lov å irettesette barnet sitt i offentlighet.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #14 Skrevet 9. april 2010 Kan ikke la vær å ta han med på butikken når jeg er alene med ham og trenger mat.. Han vet godt at det ikke er lov, og de andre fire gangene har jeg sagt klart i fra at nå må vi betale for dem. Disse ble kastet søpla når de var betalt, så han får ikke "premie" for å gjøre dette. Og å skjelle ham ut ser jeg på som å snakke til han i et annet tonefall enn å gi ham et blidt "neinei lille venn, dette er ikke lov" En gutt på 6 år vet godt at dette ikke er lov! Men å vente med å si fra til jeg kommer hjem er uakseptabelt.
Dronningen! Skrevet 9. april 2010 #15 Skrevet 9. april 2010 Er han 6 år?? Ja da bør han jo vite bedre.... Er han slik i andre situasjoner også eller kun i butikken? Forbereder du han på at dere skal i butikken? Hva med poeng for hver gang han fikser situasjoner som han vanligvis ville ha gått bananas...
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #16 Skrevet 9. april 2010 Ok. Trodde han var 3 år eller rundt der. Men 6 år, da er det mulig oppdragelsen det står på..
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #17 Skrevet 9. april 2010 Kan slå seg vrang andre steder også, men dette med bollehyklla og butikken er virkelig et problem! Det er det eneste som gjentar seg enda han vet det ikke er lov.. Og han måtte forrige gang betale for bollene selv med barnetvgodtpengene, likevel gjorde han det på nytt! Fatter ikke hva jeg skal gjøre annerledes.. Har snakket med ham om det mange ganger, og han har lovet at han kke skulle gjøre det igjen.. Men likevel fortsetter han. Da blir jeg rimelig irritert.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #18 Skrevet 9. april 2010 "Nå er det ikke lenger lov å klapse barn " står det på vg.no Noen som vet hvor vi kan lese hele loven, så vi vet hav vi kan og ikke kan gjøre mot barn?
Dronningen! Skrevet 9. april 2010 #19 Skrevet 9. april 2010 Forbered han før du drar hjemmefra... Inndragelse av godtepenger er helt ok så fremt du ikke har flere barn som godter seg foran tv`n. Klistremerkeskjema er en genial ide i slike tilfeller. Et merke for hver gang han selv mener han fortjener det i samsvar med din opplevelse av handleturen. Bevisstgjøring på egen atferd er en grei læring i slike tilfeller
Dronningen! Skrevet 9. april 2010 #20 Skrevet 9. april 2010 Trenger du virkelig en lov for å vite det??
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #21 Skrevet 9. april 2010 Jeg synes dette høres fornuftig ut. Selvsagt må man kunne irettesette barna også ute blant folk, men det skal skje med lav stemme, ikke høylydt kjefting (Joda, man skal selvsagt kunne rope dersom det gjelder å hindre barnet i noe, som å løpe ut i veien og liknende). Jeg var i påsken vitne til en dame som sjelte en jente på 6-7 år ut etter noter flere minutter. Høylydt og midt i en av Norges største byer, det tiltrakk seg en del oppmerksomhet. Det var vondt å se hvor ydmyket jenta så ut. Uansett hva det dreide seg om, var det usmakelig og unødvendig oppførsel.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #22 Skrevet 9. april 2010 A: 17:54 Ville du ha anmeldt den dama som skjelte ut ei jente midt i byen?
Anonym bruker Skrevet 9. april 2010 #23 Skrevet 9. april 2010 Kjære Dronningen! Har du hørt om ironi?
Verdens tøffeste mamma Skrevet 9. april 2010 #24 Skrevet 9. april 2010 Fin og flott med ny lov som burde vært en selvfølge for alle og enhver...
Dronningen! Skrevet 9. april 2010 #25 Skrevet 9. april 2010 Det var faktisk ikke mye ironi i innlegget ditt for min del.... det lever mange paragrafryttere i dette samfunnet som lever akkurat på kanten når det gjelder slike ting... Men det ligger kanskje i meg å ikke skussle med lover som gjelder barn og deres oppvekst )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå