Gå til innhold

Kan dere se litt hit ang AKUPUNKTUR, jeg aner ingenting


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har 4 uker igjen til termin, når kan jeg begynne med akupunktur, og er det ok å gå til en akupuntør eller bør jeg gå til jordmor med akupunktur?

 

Når kan jeg begynne å gå? og hva vil det gjøre? Har hørt det er forskjellige ting de kan gjøre, noe for å modne og noe for å sette "gang" på fødselen...

Hodet til babyen er ikke festet enda, kan jeg ikke gå enda da?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er ikke noe mester akkurat, men kan svare det jeg vet utifra hva som er anbefalt meg av jordmor. Du kan begynne nå 4 uker før. Jordmor anbefalte å ta ca 4 ganger før termin. Akupunktørene kan så mye, men det er vel noen som og driver kun med modningsakupunktur. Har et inntrykk av at det er mer kostbart å gå til disse. Jeg tror jordmor er like flink og kan ha litt andre erfaringer i tillegg. (min personlige mening) Hun jeg går til hadde tatt et studie over et år og de lærer kun det som er rettet mot graviditet og fødsel. Min kan iallefall dette utrolig godt samt at hun har masse erfaringer ved siden av. De nålene hun satt på meg de 2 første gangene var for å modne livmorhals, få meg til å slappe av for bedre søvn, gi meg mer energi, styrke og smertetoleranse tror jeg det var. Var i går og da fikk jeg en hun satt i magen (ekkelt, men kjente ingenting) den skulle virke på kynnerne slik at de skulle gå over til rier. Babyen trenger ikke å være festet. Etter første gang jeg var der så sank babyen litt mer ned i magen. Men han lå helt oppi ribbena. Det som skjer etter akupunkturen er at på meg så tar det seg opp. Med det mener jeg at kynnerne blir sterkere og jeg kjenner det drar litt i livmorhalsen mens de holder på. Har og vært mer avslappet etc etterpå. De sier det skal hjelpe for at fødselen skal bli lettere og det er bevist at gjennomsnittlig fødetid blir redusert med 2 timer.

 

Håper du fikk noe ut av dette. Lykke til : )

Skrevet

Jeg skal på modningsakupunktur hos en akupunktør snart, det er for å lette åpningsfasen og kanskje gjøre fødselsforløpet kortere, men dette er ikke noe som setter igang fødselen. Tror det er det samme om du går til jordmor el akupunktør, men ikke alle jordmødre som kan gjennomføre alle typer akupunktur-behandlinger. Her er ikke hodet festet og heller ligger ikke hodet helt hvor det skal.. men det skal visst være noe akupunktur for å snu babyen også.. hehehe.. erfaringsmessig ser jeg at det kan være billigere evt gratis hos jordmor så hør først hva hun kan tilby! :)

Skrevet

Jeg begynte i uke 37. Mitt faste akupunktør-sted har tilfeldigvis akupunktør som er jordmor i bunn, og hun kan sine saker (har blant annet selv undervist på akupunktørhøgskolen i 10 år). Hun setter nåler for å modne. Hun sier at overgangen fra moden til fødsel er hormonell og ikke noe man direkte "får til" med akupunktur, altså hun kan ikke direkte sette meg i gang. Men modningen vil jo korte ned tiden til man går i fødsel. I tillegg til modning er det også nåler for å korte ned fødselsforløpet, altså at livmoren skal jobbe mer effektivt under fødsel. Jeg merker at kynnerne blir kraftigere og kommer oftere i dagene etter behandling, så jeg tror dette har mye for seg.

 

Jeg tror det avhenger veldig av den enkelte akupunktørs "spesialfelt" hvorvidt det lønner seg å gå til akupunktør eller jordmor.

 

Man trenger ikke å ha en baby med hodet festet for å gjøre dette. Lykke til!

Skrevet

jeg hadde akupunktur sist sv.skap.

Da sa jordmor at de ikke starter før uke 38, fordi det er en grunn til at ungen helst ikke skal komme ut før. Jeg fikk modningsakupunktur, og det sies at det skal gjøre selve fødselen lettere også. Det har jeg tro på, jeg fikk nemmelig 5 dager før termin, og hadde en kjempe lett fødsel :)

Skal definitivt prøve det igjen :)

 

Jeg går til jordmor med ekstra utdannelse med akupunktur. Føler de har bedre kontroll, siden de er jordmødre i tilegg :)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...