Gå til innhold

Kramper i beina - er det vanlig i 3. trimester?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er i uke 30 og de siste ukene opplever jeg å våkne tidlig om morgenen med krampe i legg.. Ellers merker til tilløp til kramper på bakside lår og ellers i beinet. Jeg trener ganske mye, 4 ganger i uken, og er kanskje ikke superflink til å strekke- men det har aldri vært noe problem før. Noen som vet om dette har sammenheng med svskap??

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er ingen ekspert, men har dratt den samme konklusjonen som deg. Våkner også med krampe i leggen(e) om morgenen, og det særlig dagen etter jeg har vært og trent.

Trener også flere ganger i uken og kunne sikkert vært bedre på å strekke ut.

...det er så vondt.....og så føler man seg skikkelig støl etterpå!

Skrevet

jeg signerer denne... har masse karmper som jeg våkner av i løpet av natta.. merker det spes om jeg har vært ute og gått mye dagen før.. skikkelig vondt og irriterende!

Skrevet

ja, syns selv dette er en av de verste plagene i tredje trimester. Det skal visst hjelpe å få i seg salter/mineraler, f.eks farris. Og når en har kramper, er det eneste som funker å få noen til å holde imot slik at en får strekke ut leggmuskelen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...