Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #1 Skrevet 8. april 2010 Hvor mye synes dere det er greit å beregne pr person i utdrikningslag? Da har jeg tenkt å ha aktiviteter som alle får være like mye med på. Det blir med andre ord ikke slik at den kommende bruden gjør noe mens de andre ser på.
♡ A & E ♡ Skrevet 8. april 2010 #2 Skrevet 8. april 2010 Kommer jo an på hva dere skal finne på av aktiviteter, om de alle spleiser på bruden og om de betaler for seg selv i potten eller må ut med ekstra
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #3 Skrevet 8. april 2010 spørs jo helt hva aktiviteten innebærer.. må jo ha med litt gaver, mat, utstyr og selvfølgelig ALKOHOL! ved mindre hun er gravid så får vel bruden overskuddet i en diger sparebørse som i 50 øringer eller kronestykker hehe
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #4 Skrevet 8. april 2010 Jeg lurte på hva dere synes det er greit å betale og hva er for mye. Trenger å vite et prisområde når jeg skal velge aktivitet. Tenkte f.eks på magedansingskurs eller kermikkversksted der alle får lage noe. Bruden må man jo spleise på. Og deretter mat og drikke et sted (kanskje privat). Hvor mye synes dere det er greit å betale i utdrikningslag og hvor mye er for mye?
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #5 Skrevet 8. april 2010 Det spørs jo på livssituasjonen. Som alenemor til to måtte jeg takke nei til å delta i et utdrikningslag der prisen var 800 pr person. Jeg synes grensen går ved 500, og selv det er litt mye for meg.
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #6 Skrevet 8. april 2010 15 kompiser til min mann betalte rundt 1000 kr hver for seg, men de var jo på paintball, gjorde ulovelige skøyer i byn;) og hadde leid lokale med masse god mat og UBESKRIVELIG mye drikke :S plutt at han fikk en 42 tommer flatskjerm i gave min gjeng derimot betalte 250 kr hver, for 7 jenter og jeg hadde ett drittkjipt utdrikkningslag! desverre.. må beregne rundt 500 kr spørs hvor mange som skal være med
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #7 Skrevet 8. april 2010 Jeg synes mellom 500 og 1000 er greit. Det kommer jo veldig an på hva slags aktiviteter det er snakk om, og om deltakerne får være med på moroa (og da mener jeg ikke se på) eller om det kun er den vordende bruden som skal gjøre de ulike tingene... Hvis deltakerne får være med på forskjellig så synes jeg 1000 er greit, men... det kommer an på alderen deres, og hvor etablerte de forskjellige er.. Hvis dere er unge, har barn og ikke tjener allverden så er det jo greit å legge seg litt lavere i pris, så du ikke risikerer at folk takker nei pga prisen.. Jeg ville forhørt meg litt i vennegjengen og hørt hva som oppfattes som en grei pris..
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #8 Skrevet 8. april 2010 Hei! Det der er ikke lett. Jeg har gledelig betalt 1000 for utdrikkingslaget til en veldig god venninne. Nå skal jeg i et annet som er kjæresten til min mann sin kamerat. Der hadde jeg vegret meg mer for å betale så mye. Nå er det bare snakk om 400 denne gangen og det er jeg glad for. Min mann skal også til kameraten sin, men de skal betale 1100. Men da er det inkludert all mat og drikke til hele dagen og kvelden+alle aktiviteter som de skal. Dette er også en god kamerat av han. Er ikke såå gale når alt er inkludert. Drikke er jo fort 500 for oss damer, og MYE mer for menn. Hvertfall min. Da er det jo brunt brennevin og ol. Det er sikkert greit å holde seg til 500-700. Da unngår du at folk ikke kommer fordi de ikke har råd til det. Dumt for de som ikke kommer OG for bruden som ikke får alle vennene sine på den gøye dagen! Lykketil:)
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #9 Skrevet 8. april 2010 Takk for svar Da prøver jeg å legge meg så nærmt 500 som mulig. Er jo ikke særlig lett å finne noe billigere om man vil ha en aktivitet og deretter litt mat og drikke. Skal jo være en dag litt uten om det vanlige for bruden
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #10 Skrevet 8. april 2010 Kan du ikke spørre om flere av veninne vil være med på lanleggingen da?? det gjør vi alltid i vår gjeng, alle er med og planlegger. Det er kjempemorro og alle kommer med sine ideer. Så fikser vi et morsomt opplegg sammen og blir enige om pris. Da får ingen "sjokk" om de må betale mer enn 500 kr.. Tips til billig men god mat er : reker, veldig godt og det krever veldig lite planlegging;)
Anonym bruker Skrevet 8. april 2010 #11 Skrevet 8. april 2010 jeg synes 250 er nok. evt 150 for de som er bedt, men ikke får til og komme.... Mannen er jo som regel på utdrikningslaget til brudgommen. 500 på utdrikninglag,- smat kanskej drikke cc, taxi osv på selve festen blir nok.... Så kan man heller legge i mer i en bryllupsgave..Og det er fort gjort og utestenge noen om man setter prisen mye høyere.Har opplevd og si jeg ikke kunne, da jeg synes 100 ble for mye..Mannen dro på et annet utdrikningsalag en gang,- det var jo en "guttetur" og det var 2500 pr mann...Samt all drikke og mat måtte de betale for i tillegg!! Om man antar det i snitt kommer 15 på et utdrikningslag (30 til sammen til brud og brudgom), alle skal betal 1000 kroner så kunne man betalt bryllupsreisen til brudeparet i stedet..i Tillegg til bryllupsgave....SYnes det blir helt feil jeg.......VIl heller ikke at noen skal koste på mye om jeg skal gifte meg en gang..VUrdere og holde det selv..Invitere de aktuelle på hytta..Ha noen "Leker"; mimre litt og bare kose oss i gode venners lag....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå