Mamma'n til blomsterbarna=) Skrevet 6. april 2010 #1 Skrevet 6. april 2010 Var hos jordmor i dag og ble sendt rett til legen.. Fortalte JM at jeg er så slapp og sliten hele tiden. Så hun målte blodprosenten.. Den var på 7.5!! Alt under 10 er et tegn på lav blodprosent, og man skal visst ha et sted mellom 10 og 13.. Så fikk beskjed om å ringe legen, fortalte hva det gjaldt, og fikk time 1 time etter... Skulle tro jeg holdt på å dø eller noe!!! Så nå er jeg sykemeldt til 13. mai, da går jeg ut i permisjon. Hva skal jeg finne på da? Orker jo egentlig ikkke annet enn å kjøre Iris i bhg, komme hjem, være sliten og ligge på sofaen, hente henne og da går det i ett... Jaja, man får vel ta vare på helsa og heller kjede seg de siste 8 ukene før termin =)
Ksenia & Anjem Skrevet 6. april 2010 #2 Skrevet 6. april 2010 Hva du skal gjøre? Ta vare på deg selv og den lille inni magen din. Slapp av på sofaen med en god bok, ta et deilig boblebad, sy et teppe til babyen, sove...har masse forslag
Mamma'n til blomsterbarna=) Skrevet 6. april 2010 Forfatter #3 Skrevet 6. april 2010 Ja, har jo forsovet den siste twilight boka jeg kan lese ferdig.. Finner liksom ikke tid til å lese når jeg jobber... Sy ja, må låne meg en symaskin og lære meg kanskje? Boblebad blir det værre med! Har bare dusj.. =(
Vålerenga12 m/ 3 små Skrevet 6. april 2010 #4 Skrevet 6. april 2010 Slappe av og kjede deg - skal du gjøre. Lykke til! *lol* Har vært sykemeldt hele svangerskapet jeg, og det er no dritt!.. Du får ta dagene til hjelp, prøve å finne på noe morro Svogeren min kom opp med et tips, her er linken om du er interessert: http://www.pandurohobby.no/pan/IboxServlet?p=IXS790&OPT=GET&AID=450396 Kjempestilig! Det blir årets julegave til min og samboerens familie - av begge barna. Jeg er UTÅLMODIG etter å komme igang, så Jonas MÅÅ komme ut snart, hehehe Tidsfordriv å sitte med nabbi-perler da, hehe:p
Gjest Skrevet 6. april 2010 #5 Skrevet 6. april 2010 Nyt det! Du skriver det går i ett når jenta er hentet i bhg. Om kort tid har du hendene fulle med henne pluss en baby. Det er full rulle :-) Ligg på sofaen, sitt i vårsolen når den kommer, gå i butikker og handle inn det siste til babyen, se på tv, internettsurfing og ikke minst, men kanskje viktigst; sov masse! Tiden går fort, så det er bare å nyte det. Håper du får orden på blodprosenten også !
Mamma'n til blomsterbarna=) Skrevet 6. april 2010 Forfatter #6 Skrevet 6. april 2010 Vålerenga: SÅ mye tålmodighet har jeg ikke, uansett hvor mye tid jeg har! Hehehe!=P Men det var jo litt kult da =) Ser du ikke at jeg har holdt på å etterlyst deg her foressten??=) Men skjønner jo nå at babyen fortsatt er inne i magen.. Tenkte jeg skulle kjøpe meg en vanlig sommerdyne, klippe den opp og sy den om til 2 junior- dyner istede =) Iris har ikke sommer-juniordyne... Så har jeg et sengesett jeg tenkte å sy om også, så nå har jeg jo tid til å spørre mamma om jeg får låne den =) Er jo heldigvis ikke så altfor lenge igjen til termin da, under 2 mnd! Wææ! Gruer meg som pokker! Med Iris fikk jeg svangeskapspenger hele svangerskapet pga mye kjemikalier der jeg jobba... DET var kjedelig det! Gikk jo bare å venta på at hu skulle komme ut...
lille sprelle Skrevet 6. april 2010 #7 Skrevet 6. april 2010 Heldig er du som slapp unna med 8 uker sykmeldt og som faktisk kjeder deg! (det er ikke for å starte en - sååå mye værre hadde jeg det, men gled deg over at helsa di blir tatt på alvor) Kos deg med å gjøre alt laaangsomt og finn roen! Lær deg en ny barnesang som bare er for den lille, besøk noen og bruk telefonen for hva den er verdt! (Til orientering - da jeg - etter at forløsning hadde blodprosent på 6 - så ble faktisk alt blodet i kroppen min skiftet ut ved hjelp av overføringer - hadde et par liter på avveie..., så ta det på alvor og gjør som legen sier!) Lykke til!
Mamma'n til blomsterbarna=) Skrevet 6. april 2010 Forfatter #8 Skrevet 6. april 2010 Takk for det =) Oi, det hørtes IKKE godt ut for å si det sånn! Joda, jeg er veldig glad for at legen tar det på alvor, og for å være helt ærlig vet jeg ikke hvor lenge jeg hadde taklet en 100% jobb i en barnehage med magen, bekkenet og alt... Blir jo sliten av å dusje liksom...=/ Så hadde nok ikke vært så veldig mye hjelp i meg på jobb heller! Men med de sterke jerntablettene jeg tar nå, og dobbel eller trippel dose skulle jeg merke bittelitt forskjell om ca 2 uker! Så jeg gleder meg til jeg kan gjøre litt igjen =) Kunne nok ikke gått i fødsel med denne blodprosenten tror jeg ikke... Er ikke sykemeldt i 8 uker da =) Men er 8 uker til termin! Så er sykemeldt i 5..
Vålerenga12 m/ 3 små Skrevet 6. april 2010 #9 Skrevet 6. april 2010 Ehh, nei.. *lol* Jeg har ikke vært så innmarri mye den siste tiden. Jeg har vært opptatt med sykdom. Guttungen har vært syk i 2uker nå, og nå er det min tur. *blææh* Da blir man litt fraværende, hehe Koselig å være savnet da Jonas er dessverre i magen enda, 11dg igjen til termin nå da Hehe, hva gruer du deg til? Jeg gleder og gruer meg jeg og. Hehe, til alt. Ellers er alt bra med deg da? Deilig å få penger da, jeg fikk/får ingenting. Fordi jeg hadde jobbet 2uker for lite før jeg ble sykemeldt Det var kjipt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå