Gå til innhold

Mulig å forhindre elveblestutbrudd? (same som DiB)


Anbefalte innlegg

Skrevet

I går vi var ute i rundt 0 grader og kraftig vind/litt snø i ein times tid.

 

Eldste på 4 1/2 klagde på at det klødde på armen hans, og han var raud i kinna. Då vi kom inn såg vi at han var "blemmete" både i kinna og på armane, der det hadde vore glipp mellom jakkeermet og votten.

 

Det verste forsvann etter eit par timar, men han er enno litt ruglete i kinna, sjølv om raudfargen er vekk.

 

Eg går ut ifrå at det er elveblest (min gode ven google har vist meg bilete) og at det var kulden/vinden som forårsaka det.

 

Så då er spørsmåla:

* Er ein meir utsett for å få utbrudd når ein først har hatt det ein gong?

* Er det mulig å forhindre/begrense utbrudd? Eg kan sjølvsagt ikkje holde han inne kvar gong det blåser ute (her blåser det så å seie alltid), men kan det hjelpe med krem/salve i ansiktet før ein går ut, eller er det best å smøre når vi kjem inn? Andre ting som kan hjelpe?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...