Babyfacepsycho Skrevet 5. april 2010 #1 Skrevet 5. april 2010 Hva mener dere om dette? Jeg er vel selv over middels interessert av hår, og det kommer vel etterhvert smitte over endel på døtrene mine. Enn så lenge har ikke eldste på 3 år spurt, men etterhvert kommer vel spørsmålet om hun kan få lov til og farge også. Når er passe alder for og la henne prøve? Hvordan? En stripe eller to? Hele håret? Permanent farge eller sånn som vaskes bort? Jeg vet egentlig omtrent hva jeg mener og tenker om dette, men spørsmålet er: Hva mener dere? Åpner herved for debatt! =)
Anonym bruker Skrevet 5. april 2010 #2 Skrevet 5. april 2010 Først vil jeg bare presisere at fremfor infintiv brukes - å, hvis det ikke er oppramsing. Altså å farge håret. Ellers.. Synes slike ting kan en vente med til de er konfirmanter.
Anonym bruker Skrevet 5. april 2010 #3 Skrevet 5. april 2010 Jeg har en datter på 12 år som ønsker å lysne håret litt. Hun har alltid vært lys, men det mørknet litt i det siste. Jeg synes det er for tidlig å begynne å dolle seg til. Hun fikk noen lyse striper da, men nå er det atter mas om mer og mer.. Jeg ønsker at barn skal få være barn og naturlige lengst mulig.
Babyfacepsycho Skrevet 5. april 2010 Forfatter #5 Skrevet 5. april 2010 Beklager så mye for det. =) Men har kanskje noe og si at jeg aldri har gått i skole i Norge, så har ikke lest Norsk, bare Svensk. Men takk for at du prøver og lære meg. =)
Anonym bruker Skrevet 5. april 2010 #6 Skrevet 5. april 2010 Min datter på 11 år har også begynt å mase. Husker jeg selv fikk permanent da jeg skulle begynne på ungdomskolen, så det er vel rett rundt hjørnet ja. Håper å slippe slike utgifter før ungdomsskolen. HI, et par falske striper går jo bra også i bhg. De detter jo uansett av etter et par uker.
Mortilbarn Skrevet 5. april 2010 #7 Skrevet 5. april 2010 5-6-klassen kan de prøve sånn farge som går ut etterhvert, 7-8 permanent (da gjør de det uansett hva du sier)
Anonym bruker Skrevet 5. april 2010 #8 Skrevet 5. april 2010 Tja...hvis eldste bare er 3 år så er det vel ikke noe å tenke på på maaaange år enda...? Jeg ville i alle fall ikke vurdert det før de nærmer seg tenårene. Min sønn på nesten 10 har spurt et par ganger om han kan få farge håret helt svart, og det er helt uaktuelt foreløpig.
Anonym bruker Skrevet 5. april 2010 #9 Skrevet 5. april 2010 Selv fikk jeg "lov" å få en stripe av mammas hårfarge i luggen da jeg gikk i 4 eller 5 klasse. Hun har farget håret i alle år, jeg aner ikke hvordan hennes naturlige hårfarge ser ut, men jeg har aldri mast om å få farge i håret selv. Da jeg ble 17-18 begynte jeg å stripe håret så det ble litt lysere, og det er kun nå de siste par årene (jeg er 27) at jeg har begynt å helfarge det:) Så jeg tror ikke du er "dømt" til å få ei jente som vil farge håret bare fordi du gjør det:) Ellers er min personlige mening at man ikke skal farge håret/ta permanent før de begynner på ungdomsskolen, MINST
Anonym bruker Skrevet 5. april 2010 #10 Skrevet 5. april 2010 Min datter går i 5 klasse og har først for noen mnd siden fått lov å farge håret sitt. Så lenge det ikke blir verken blått el grønt og jeg har bestemmelsesrett å kan styre litt så anser jeg det helt greit!
Anonym bruker Skrevet 5. april 2010 #11 Skrevet 5. april 2010 Jeg mener det kan vente til de er gamle nok til å betale det selv. Jeg er stor motstander av å lære opp jentene til at de må endre sitt utseende for å bli lykkelige.
Anonym bruker Skrevet 5. april 2010 #12 Skrevet 5. april 2010 selv fikk jeg farge striper i håret som 12 åring, som 14 åring fikk jeg farge hele håret.
Ziz Skrevet 5. april 2010 #13 Skrevet 5. april 2010 Jeg ville ha ventet til konfirmasjonsalder. Barn under den alderen bør hverken ha bleking eller farge i håret. Ville ikke utsatt huden deres, samt lungene for disse kjemikaliene heller.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå